مزوتراپی

خانه مزوتراپی

  مزوتراپی چیست و درمان با این روش چگونه است؟

  وارد کردن گروهی از مواد فعال بیولوژیک با سوزن‌هایی بسیار ریز به داخل پوست. این مواد می‌توانند شامل انواع ویتامین، دارو (مانند ماینوکسیدیل) یا فاکتورهای رشد (مانند فاکتورهای رشد انسولینی) باشند. مزوتراپی نوعی روش درمانی تزریقی است که در تمام دنیا، به‌خصوص فرانسه، کاربرد زیادی در درمان‌های زیبایی دارد.

  مزوتراپی روش درمانی دائمی‌ است؟

  نه، این روش موقت است و بیمار باید چند بار برای درمان مراجعه کند. معمولا فواصل تزریق در نوبت‌های اول کوتاه‌تر و در نوبت‌های بعد، طولانی‌تر خواهد بود.

  در مورد مزوتراپی مو هم زمانی که از محلول‌های مناسب برای تزریق استفاده شود، ریزش مو تا حد قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند و حتی گاهی شاهد رشد مجدد مو هم خواهیم بود؛ اما در این مورد هم باید تزریق و درمان،‌ دنباله‌دار باشد.

  این روش عارضه ای هم دارد؟

  در حقیقت این روش عارضه جانبی خاصی ندارد عمل تزریق با سوزن های بسیار ریز با دستگاه مزوگان و با کمی احساس درد ولی قابل تحمل انجام میگیرد.
  بایستی فواصل درمان رعایت گردد که پزشکان این فواصل را برای شما تعیین مینمایند. میزان پاسخگویی برای تمامی افراد دارای تاثیرات مطلوب و بسزایی میباشد.
  همچنین برای از بین بردن چربی های موضعی مازاد بدن ازین روش استفاده میگردد ، فواصل و تعداد دوزهای تزریق توسط پزشکان متخصص تعیین میگردد و این روش را بیشتر برای از بین بردن چربی های موضعی توصیه میکنند. این روش نیز عارضه ای ندارد.

  از آنجا که مویرگ‌ها و پوست بسیار نازکی در اطراف چشم‌ها وجود دارد، در اثر مزوتراپی برای رفع سیاهی و لک‌های دور چشم، کبودی دور از انتظار نخواهد بود.

  ترکیب مواد تزریقی را خود پزشکان تهیه می‌کنند؟

  پزشکان می‌توانند خودشان مواد مختلفی مانند ویتامین‌ها و داروها را با یکدیگر ترکیب کنند، اما تهیه ترکیب‌های آماده، دردسر ترکیب داروها را از بین می‌برد و احتمال آلوده شدن میکروبی ترکیب هم به حداقل می‌رسد. این کار برای پزشک و بیمار از نظر بهداشتی و سلامت، بهتر و ساده‌تر است.

  پیشگیری از بروز این آلرژی ها ممکن نیست؟

  متاسفانه نه زیرا تا زمانی که یک ماده را برای بیمار تزریق نکنیم، نمی‌توانیم متوجه شویم که به آن حساسیت دارد یا نه. البته اگر خود بیمار بگوید بدنش به ماده خاصی مانند ماینوکسیدیل حساسیت دارد، برایش تزریق انجام نخواهیم داد.

  انجام مزوتراپی برای نواحی خاصی از پوست، خطرناک‌ یا ممنوع نیست؟

  نه. البته میزان پاسخگویی و عوارضش از فردی به فرد دیگر متفاوت است و قابل‌تشخیص هم نیست. مثلا ممکن‌است درمان لک‌ها با مزوتراپی برای یک بیمار خوب و موثر باشد و برای بیمار دیگری نه.

  بیشترین کاربرد و تاثیر مزوتراپی چیست؟

  این روش برای جلوگیری از ریزش مو ، رشد مجدد موها ، ازبین بردن چربی های موضعی ، جوانسازی پوست ، از بین بردن لک‌های پوستی ، لک‌های بارداری، لیفتینگ پوست و ذوب کردن سلولیت‌ها مناسب است.

  درمان مزوتراپی برای افرادی با جنس پوست و موی خاصی توصیه می‌شود یا هر فردی می‌تواند تحت درمان‌های زیبایی با این روش قرار بگیرد؟

  خوشبختانه این روش برای تمام افراد با هر جنس پوست و مویی مناسب است. البته مزوتراپی برای درمان‌های مختلف، پروتکل‌های متفاوتی دارد، یعنی ترکیب‌ و مقدار مواد مورد استفاده تزریقی برای هر مشکلی متفاوت است.

  مشاوره رایگان

  اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال کنید تا مشاوران کلینیک در نزدیک ترین زمان با شما تماس بگیرند

   تماس و مشاوره رایگان