کاشت مو مناسب چه کسانی است؟

  در افرادی که مدت طولانی(بیش از ۸ سال) از ریزش موهایشان می گذرد احتمالا ریشه موها در نواحی ریخته شده و کم پشت به مرور زمان از بین رفته اند، این دسته از افراد معمولا از درمان های طبی(استفاده از محلول و دارو) نتیجه مناسبی کسب نمی کنند و شاهد رویش مجدد موها با این نوع درمان نخواهند بود زیرا به واسطه گذشت زمان و عدم رسیدگی ریشه موهایشان از بین رفته و تنها گزینه برای آنان کاشت مو می باشد.

  روش های کاشت مو

  کاشت مو به روش ترکیبی

  در این روش از هر دو روش FIT و FUT جهت انتقال فولیکول های مو استفاده می شود، انتخاب روش مناسب به وضعیت موهای فرد بستگی دارد و استفاده از روش ترکیبی برای همه مناسب نمی باشد. با بهره گیری از این تکنیک در یک جلسه ۱۵۰۰۰ تار مو پیوند زده می شود.

  کاشت مو به روش FIT

  در این روش کاشت مو، عمل برداشت لایه های پوستی مانند روش FUT انجام نمی شود و صرفا فولیکول های مو به صورت گروهی و یا تک تک از پشت سر و نواحی اهدا کننده با ابزار مخصوص برداشته و در نواحی مورد نظر کاشته می شود...

  کاشت مو به روش FUT

  کاشت مو به روش FUT یکی از قدیمی ترین روش های کاشت مو است و کماکان در بسیاری از کشورها از این شیوه برای کاشت مو استفاده می شود، شرط اول برای استفاده از روش FUT داشتن بانک موی کافی در قسمت پشت سر می باشد

  کاشت مو به روش فوق ترکیبی

  در این روش ابتدا یک عمل ترکیبی انجام شده و بعد از 10 روز یک عمل FIT دیگر انجام می شود یعنی برای بیمار سه جلسه جراحی عادی انجام می شود. تمامی بیمارانیکه دارای سطح طاسی درجه ۵ به بالا یا بالای ۸۰ سانتی متر مربع می باشند کاندید عمل جراحی فوق ترکیبی می باشند.

  کاشت مو به روش SFIT

  اين روش برای اولين بار در انجمن بین المللی جراحان پیوند مو در شیکاگوی آمریکا در سال ۲۰۱۴ معرفی و مورد استقبال کلیه جراحان پیوند مو قرار گرفت .در اين روش عمل کاشت مو با تکنیک بسیار پیشرفته بدون تراشيدن موي سر و بدون جراحي انجام مي گیرد .

  کاشت مو به روش BHT

  به معنی انتقال مو از نوحی مختلف بدن مو مانند سینه، کتف ها، پشت، ران ها و غیره، به قسمت های کم پشت سر، از آنجا که جنس موهای بدن با موهای سر کمی متفاوت است معمولا این روش کاشت به تنهایی و به عنوان گزینه اول پیشنهاد نمی شود.

  در تماس باشید

  مشاوره رایگان

  اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال کنید تا مشاوران کلینیک در نزدیک ترین زمان با شما تماس بگیرند

   نکات مهم و اولیه درانواع روش‌های کاشت مو در آقایان

   نکته اول و مهم

   در کاشت مو داشتن بانک و تراکم موی کافی در پشت سر و نواحی بالای گردن  و موهای بدن است. تقریبا در اکثر روش های کاشت مو، ریشه موها از این نواحی برداشته و در قسمت های کم پشت و طاس کاشته می شود.

   نکته دوم

   قبل از کاشت مو علل ریزش مو باید ریشه یابی و درمان گردد در غیر اینصورت به مرور زمان موهای کاشته شده به مانند موهای اولیه و طبیعی فرد دچار ریزش می شوند، این یک امر بدیهی و کاملا واضح است و ارتباطی با نوع و روش کاشت مو ندارد و این گفته که موهای کاشته شده با فلان روش کاشت ماندگار خواهند بود کاملا تبلیغاتی و غیر علمی است.

   همچنین اگر مشکلات متابولیکی در بدن فرد که منجر به ریزش موهای وی گردیده رفع شوند کمک به رویش موهای کاشته شده نیز می کند، بدین منظور توصیه می شود قبل از عمل کاشت با انجام آزمایشات خون وضعیت غدد تیروئید و آدرنال(فوق کلیوی)، میزان ویتامین ها و مواد معدنی به ویژه عناصر روی، مس، آهن و ویتامین های دی و ب۱۲، میزان هورمون های تستسترون و دی هیدروتستسترون(DHT) بررسی گردد تا در صورت نیاز مکمل های غذایی و درمان مناسب تجویز گردد.

   نکته سوم

   سن مناسب برای کاشت مو در آقایان بالای 25 سال است، در سنین زیر 25 سال و به ویژه زیر 25 سال بدن از لحاظ سیستم هورمونی در تغییرات است و بهتر است بعد از سن 25 سال که متابولیزم و سیستم هورمونی بدن به ثبات کافی رسیده اقدام به کاشت مو شود تا هم نتیجه بهتری کسب گردد و هم از شانس ریزش موهای کاشته شده کاسته شود.

   نکته چهارم

   انتخاب کلینیک معتبر با کادر متخصص و مجرب و دستگاه های بروز و پیشرفته است، یکی از فاکتورهای مهم در کاهش عوارض جانبی ناشی از کاشت و طبیعی جلوه دادن موهای کاشته شده بویژه در خط رویش عملکرد پزشک و کادر همراه وی است، پس توصیه می شود تحقیقات کافی در انتخاب مرکز کاشت مو مناسب را قبل از هر اقدامی انجام دهید و سعی کنید نظرات سایر افراد تحت درمان را نیز جویا شوید.

   چرا کلینیک رویش سبز را انتخاب کنیم

   تیم حرفه ای

   پزشک و تکنسین باتجربه و حرفه ای یکی از مهمترین ایتم های عمل های زیبایی است

   مشاوره رایگان

   ما در نظر داریم که تمامی اطلاعات و راهنمایی های لازم رو در اختیار شما بزاریم

   خدمات 24 ساعته

   مشاوران کلینیک ما تمامی ساعات روز پاسخگوی سوالات و مشکلات شما هستند

   تماس و مشاوره رایگان