سوالات متداول

خانه سوالات متداول

  كاشت مو چيست؟

  كاشت مو يعنی انتقال مو از پشت سر به جلوى سر و جاهاى خالى سر و صورت. موهای پشت سر انسان نسبت به هورمون های مردانگی كه علت ريزش موی سر هستند مقاوم هستند و به هرقسمتی برود اين مقاومت را با خود می برند. پس ما اين موها را به مناطقی كه كم مو است انتقال میدهیم و اين موها دائمی هستند، ريزش ندارند،قابل شستشو، اصلاح و آرايش هستند. چه زماني بهتر است كه عمل كاشت مو ی طبیعی را انجام دهیم؟ کاشت مو سن خاصی ندارد. اگر کم پشتي مو هاي سر شما به حدي زیاد شما كانديد مناسبي براي کاشت مو هستید و لازم نیست چند سال منتظر بمانید تا کاملا طاس شوید

  از چه روش هايي براي کاشت مو استفاده مي شود؟

  دو روش عمده در کاشت مورد استفاده بوده است. يکي روش برداشت نواري که نواري از قسمت مودار پشت سر برداشته مي شود و پوست با موهاي آن در زير ميکروسکوپ ريز ريز میشود و به واحدهاي تشکيل دهنده مو تقسيم مي شود و مرتب در سوراخ هايي که در جلوي سر ايجاد مي شود کاشته خواهد شد. که به اين روش راFUT مي گويند. در روش FIT هر تار مو از پس سر خارج و بعد از تنظيم در جلوي سر کاشته مي شود. کدام یک از دو روش بالا FUT یا FIT برای عمل بهتر است؟ هر دو روش چنانچه به‌ وسیله پزشك درست انتخاب و عمل شود مناسب است، بنابراین نمی‌توان یكی را بر دیگری ارجح دانست زیرا انتخاب این روشها بستگی به وضعیت سر بیمار دارد و براساس وضعیت بیمار است كه پزشك یك تكنیك را استفاده می‌كند. تعداد جلسات کاشت مو بستگی به چه چیزی دارد؟ الف) منطقه گیرنده و دهنده موی سر ب) تعداد و اندازه گرافت های استفاده شده ج) تراكمی كه مریض می پسندد ) خصوصیات شخصی بیمار (موی خشن یا نرم دارد )

  آيا عمل کاشت مو نياز به بيهوشی دارد ؟

  خير ، عمل تحت شرايط بيحسی موضعی انجام می شود و با تزريق آرامبخش به بيمار ، اضطراب تحت کنترل در خواهد آمد .و اثر بیحسی تا پایان عمل و گاهی طولانی تر باقی می ماند و بیمار دردی را احساس نمیکند. بنابراين بستری شدن در بيمارستان نیازی نیست. آيا بعد از عمل کاشت مو درد شديدی را بايد تحمل کرد؟ به دليل برش و بخيه انجام شده بافت ناحيه تا حدی دردناک خواهد بود ولی اين درد قابل توجه نیست و معمولاً با مسکن های معمول کنترل می گردد.

  آيا کاشت مو برای خانم ها امکانپذير است ؟

  بله کاملا امکان پذیر است. پزشکان کلینیک کاشت موی رویش سبز با استفاده از نوین ترین تکنیک کاشت مو بدون تراشیدن موی سر خانم ها عمل جراحی را انجام داده و تمامی خانم ها بلافاصله بعد از عمل بدون اینکه شخصی متوجه عمل جراحی ایشان شود میتوانند به منزل و یا محل کار خویش بازگرداند.
  مهمترین نکته در این عمل نتراشیدن موی سر خانم ها میباشد که با پیشرفته ترین وسایل کاشت مو ، پیازهای مو را لابلای موهای بیمار پیوند میزنند.

  آيا می توان فوليکول مو را از شخص ديگری گرفت و پيوند زد ؟

  خير ، پوست سرهر شخص فوليکول های فرد ديگر را نمی پذيرد و نسبت به آن واکنش نشان داده و فولیکول پیوند زده شده را پس میزند.

  دوره نقاهت بعد از عمل کاشت مو چگونه خواهد بود؟

  دوره نقاهت بعد از عمل کاشت مو چگونه خواهد گذشت؟ روز بعد از عمل پانسمان در کلینیک باز مي شود و موهای سر با شامپو شسته مي شود. تعویض پانسمان هر روز تا ۱ هفته در منزل ادامه پیدا میکند.پیشانی از روز دوم ورم می کند که بیشتر از دو سه روز طول نمی کشد.بخيه هاي پشت سر كه لابلاي موها هستند و ديده نمي شود بعد از دو هفته كشيده مي شود.موهای کاشته شده ظرف ۲ هفته تا ۱ ماه به تدریج خواهد ریخت. موهاي جديد پس از ۲-۶ماه (اصولا ۳ ماه) مجددا شروع به رشد خواهند كرد.

  لطفا در کمال صداقت توضیح دهید FIT بهتر است یا FUT ؟

  در حقیقت به این سوال به طور کلی نمی توان پاسخ داد.زیرا هر بیمار ممکن است کاندید مناسبی برای یک روش باشد و هر پزشک نیز در یکی از این روشها تبحر بیشتری داشته باشد.با این وصف مزایا و معایب هر کدام از روشها در ذیل آمده است. تنها مزیت روش FUT که در FIT وجود ندارد سرعت عمل بالاست و بیبشتر در مواردی که بیمار فرصت چندان یا حوصله لازم را تدارد از این روش استفاده می شود. البته ماندن اسکار یا همان جای زخم در پشت سر و عدم امکان برداشت با تعداد بالا نیز از معایب این روش می باشد. در روش FIT زمان کار بسته به تعداد موی لازم از یک تا پنج روز طول می کشد.علت آن هم تفاوت درنوع برداشت است.چون تعدادی گرفت برداشت شده و در مدت کمتر از ۴ساعت کاشته می شوند امکان از بین رفتن سلولها در این روش صفر است. لازم به ذکر است که کاشت در FITوFUT هیچ تفاوتی ندارد اما مزیت کاشت در Fit  این است که فاصله بین زمان برداشت تا زمان کاشت کمتر شده و در نتیجه احتمال رسیدن آسیب به فولیکولهای انتقالی به کمترین میزان خود می رسد

  در هر جلسه كاشت مو، حداكثر چند گرافت كاشته مي شود؟

  درروش FIT در يك روز كاري در حدود ۲۵۰۰-۳۰۰۰ گرفت (معادل ۸۰۰۰-۱۰۰۰۰ تار مو) کاشته می شود.البته این موضوع به جنس پوست سر ، بانک موی موجود، حوصله بیمار و تبحر پزشک و دستیاران او بستگی دارد. میزان بیشتر کاشت مو در یک روز هر چند با وجود تکنولوژی های امروزی میسر است اما به دلیل اینکه تغییرات زیادی را در زمان کوتاه به پوست سر بیمار وارد نموده و فرصت لازم برای تطبیق و بازیابی فولیکول با پوست را فراهم نمی کند معولا توصیه نمی شود با این وجود در صورت درخواست بیماران می توان این کار را هم انجام داد و تبلیغات برخی مراکز در انحصار این روش تنها رقابتهای تجاری برای جذب مشتری است.

  از ما سوالات خود را بپرسید

   تماس و مشاوره رایگان