لیپوماتیک

خانه هر آنچه درباره لیپوماتیک لازم است بدانید

  هر آنچه درباره لیپوماتیک لازم است بدانید

  روش لیپوماتیک یکی از امن ترین و بی خطرترین راههای از بین بردن چاقی و چربی های اضافی در بدن می باشد . این روش میتواند برای رفع چاقی موضعی و تخلیه بی خطر چربی ناحیه پهلو و پشت بازو و سینه اقایان (ژنیکوماستی)و غبغب و ران شکم بکار رود.هر سه روش لیپوماتیک و لیپولیزر و اولتراسونیک لیپولیزر از روش قدیمی و سنتی لیپوساکشن برای رفع چاقی موضعی موثرتر و بهتر می باشد و خوبی این سه روش سفت شدن پوست و جلوگیری از افتادگی پوست بدنبال تخلیه چربی می باشد

  مکانیزم روش لیپوماتیک

  در این روش ابتدا سلول چربی به روش کاملا فیزیکی توسط لیزر ذوب گردیده و توسط حرکات کانولا به صورت امولسیون در می اید و سپس این چربی امولسیفه به ارامی به جهت پیکر تراشی بدن توسط خود دستگاه از بدن خارج میشود

  لیپوماتیک با استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش (Vibration) و نوسان ثابت حول محوری (Nutation) سلولهای چربی را از محل اتصالات آنها به یکدیگر جدا می سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلولهای چربی گردد، سلولهای بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می نماید. به همین دلیل از سلولهای خارج شده چربی توسط این تکنیک می توان مجددا بعنوان فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضاء استفاده نمود.

  مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روشها

  • یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک عالی است و هیچگونه بقایای مانده ازچربی که در روشهای دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.
  • نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی ( 6 ماه ) و لیزر لیپولیز ( 4-2 ماه ) بسیار کوتاهتر است. در عین حال بستن گن 40-30 روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می گردد.
  • جمع شدن پوست در این روش نسبت به روشهای دیگر ساکشن بدلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی بمراتب بهتر می باشد.
  • در این روش بیحسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روشهای دیگر ساکشن چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.
  • تورم و ترشحات پس از عمل در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا 36 ساعت طول می کشد در حالیکه در روشهای دیگر ساکشن طولانیتر است.
  • ریسک عفونت در لیپوماتیک بسیار کم می باشد.
  • حتمال آمبولی چربی نسبت به روشهای دیگر ساکشن بسیار کم می باشد و تاکنون گزارش نشده است.
  • لیپوماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند بسر کار بازگردد.
  • خستگی و کوفتگی پس از عمل نسبت به روشهای دیگر ساکشن بمراتب کمتر است گرچه جمع شدن پوست در لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگر بسیار بهتر صورت می گیرد ولی در مواردیکه شلی و افتادگی پوست زیاد باشد نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت.

  با اینحال عمل جراحی پس از لیپوماتیک نسبت به بیمارانیکه با لیپوماتیک چربیهای آنها تخلیه نشده است.
  عمل محدودتر با برش کوچکتری خواهد بود و در بسیاری از موارد ابدومینوپلاستی که نیاز به در آوردن ناف وتغییر محل ناف می باشد، پس از عمل لیپوماتیک می توان ناف را در جای خود حفظ کرد و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودتری برطرف نمود.

  سوالات رایج در مورد لیپوماتیک

  چگونه میتوان نتیجه بعد از لیپوماتیک را بهتر کرد؟

  دوری جستن از غذا های نمکی و چربی در ماه اول از لیپوماتیک ایده ال است و به طور کلی کاهش 1 تا 3 سایز بعد از عمل مناسب است ماساژ بعد لیپوماتیک با لوسیون در کاهش ورم کمک میکند

  چرا در نواحی لیپوماتیک شده حس سوزن سوزن شدن وجود دارد؟

  تغییر حس پوستی بعد لیپوماتیک شایع میباشد برگشت به حس نرمال 3تا6 ماه طول میکشد.ماساژ ملایم به برگشت حس کمک می کند.

  کبودی ها چه مدت بعد از لیپوماتیک طول میکشد؟

  کبودی 2 هفته طول می کشد و 7 روز بعد لیپوماتیک رنگ کبود به ارغوانی تبدیل میشود.

  چرا چربیهایی که با لیپوماتیک از بدن خارج می شوند، هرگز باز نمی گردند؟

  از آنجائیکه در لیپوماتیک، اموج اینفراسوند موجب جدا شدن سلولهای چربی از محل اصلی خود می شوند، سلولهای چربی بطور کامل از آن ناحیه برداشت میشوند. پس حتی اگر فرد، رژیم غذائی خود را نیز رعایت نکند، دیگر سلول چربی در آن ناحیه وجود ندارد که بخواهد افزایش حجم پیدا کند؛ پس چربیهای خارج شده با سیستم لیپوماتیک هرگز باز نخواهند گشت

  ساعات کاری

  شنبه - چهار شنبه19.00 – 10.00
  پنج شنبه14.30 –10.00
  جمعه تعطیل

  درخواست مشاوره رایگان

   تماس و مشاوره رایگان