لیزر موهای زاید

همین الان شماره خود را وارد کنید تا از تخفیفات لحظه ای مطلع شوید

Hair Removal
icon-hair-removal

لیزر موهای زاید در تهران

لیزر موهای زاید صورت و بدن

در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی در رابطه با لیزر موهای زائد و ویژگی‌ها و نکات مثبت در رابطه با استفاده از دستگاه الیت پلاس خدمت شما همراهان عزیز ارائه دهیم. در ابتدا جا دارد تا توضیحاتی در رابطه با لیزر موهای زائد خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. به صورت طبیعی بر روی بخش‌هایی از بدن ما موهای زائد رشد می‌کنند و در طی هفته یا ماه زمانی را برای اصلاح آنها صرف می‌کنیم. اما این اصلاح کردن مو‌های زائد امریست که برای بسیاری از افراد سخت و طاقت فرسا بوده و از این رو برای رفع این مشکل و به تعویق انداختن زمان اصلاح از لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه‌هایی نظیر دستگاه لیزر الیت پلاس یا دستگاه‌های مشابه استفاده می‌کنند.

یکی از فواید انجام لیزر که طی چند مرحله انجام می‌شود دیر رشد کردن موهای زائد و خلاص شدن از شر اصلاح هفتگی موهای زائد می‌باشد. دستگاه‌های لیزر موهای زائد با فرستادن پالس لیزر نور فولیکول یا به اصلاح ریشه مو را از بین برده و تا مدت زمان مشخصی از رشد مجدد موها جلوگیری می‌کنند. لیزر کردن موهای زائد از اواخر دهه‌ی نود به صورت عمومی مطرح و معرفی شد و رفته رفته به یکی از تاثیرگذار‌ترین و بهترین روش‌های رفع موهای زائد تبدیل شد. موهای زائد که به صورت ناخواسته در برخی از نواحی بدن رشد می‌کنند تا چندی پیش از روش‌های مختلفی نظیر مومک، تیغ، موبر، دستگاه‌هایی نظیر اپیلیدی و … برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شد.

اما تمامی این روش‌ها مشکلات و سختی‌های خود را به همراه داشت و به همین منظور با روی کار آمدن روش‌هایی نظیر لیزر روش‌های قبلی کمرنگ‌تر شدند و تقاضا برای آنها کمتر شد. لیزر کردن موها نیز یکسری روند داشته که طی چند جلسه یا بهتر بگوییم در چندین مرحله این کار انجام می‌شود اما بعد از انجام شدن و طی کردن این مراحل به صورت کامل از شر موهای زائد خلاص خواهید شد و در واقع تنها به مراقبت‌های دوره‌ای در فواصل زمانی مشخص برای ماندگاری و اثر بخشی مادامی احتیاج خواهید داشت. شاید این سوال پیش بیاید که اگر نیاز به شارژ یا مراقبت‌های دوره‌ای است چه فرقی با اصلاح معمولی و استفاده از متد‌های قدیمی است؟ در جواب این سوال باید بگوییم که مراقبت‌های دوره‌ای یا به اصطلاح شارژ کردن در فاصله زمانی طولانی انجام خواهد شد و همین امر برتری خوبی نسبت به سایر روش‌های مرسوم به شمار می‌رود و افراد را ترغیب به استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد خواهد کرد.

نکته‌ای که در لیزر موهای زائد وجود دارد در این است که این روش برای رفع موهای زائد برای آقایان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و تنها خانم‌ها نیستند که از این روش استفاده می‌کنند. در واقع سیستم کاری این نوع دستگاه‌ها که منجر به از بین رفتن موهای زائد می‌شود به این شکل می‌باشد که هر چه موهای بدن تیره‌تر باشند اثر بخشی و عملکرد لیزر بهتر خواهد بود. لازم است تا توضیحاتی در این رابطه خدمت شما عرض کنیم رنگ کردن مو‌ها تاثیری بر روی این موضوع نداشته و فولیکول موها باید به صورت طبیعی رنگی تیره داشته باشند و با رنگ کردن ساقه موها تاثیری بر روند لیزر و اثر بخشی لیزر بر روی موهای زائد به وجود نخواهد آمد.

لیزر کردن برای آقایان با توجه به زیاد بودن و تراکم بیشتر هزینه‌ی بیشتری را به همراه دارد. این هزینه بیشتر تنها و تنها به خاطر تراکم بیشتر موها در آقایان بوده البته ضخامت موها نیز بی تاثیر نبوده اما اصلی‌ترین علتی که باعث می‌شود تا هزینه بیشتری برای آقایان به همراه داشته باشد تراکم زیاد موهای بدن آقایان می‌باشد.

چگونگی عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد

عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد همانطور که اشاره‌ای کوتاه به آن داشتیم به این صورت است که اشعه به ساقه موها و فولیکول‌ها فرستاده می‌شود و بعد از حرارت دیدن ساقه مو این حرارت به فولیکول موها نیز منتقل خواهد شد و همین امر باعث می‌شود تا فولیکول مو سوزانده شود و از بین برود. در واقع این اشعه که از دستگاه به پوست و در نهایت به مو‌ها منتقل می‌شود به موهای تیره رنگ واکنش نشان داده و هرچه ریشه مو تیره‌تر باشد عمل لیزر موها نیز بهتر انجام خواهد شد.

در پاراگراف‌های قبلی نیز به این موضوع اشاره داشتیم که لیزر در چند مرحله انجام می‌شود. اما به علت آن اشاره‌ای نداشتیم، اما در این بخش به این موضوع نیز خواهیم پرداخت که به چه علت لیزر موهای زائد باید در چند مرحله توسط دستگاه‌های مخصوص نظیر دستگاه الیت پلاس انجام شود. موها در زمان‌های مختلف در فاز رشد و استراحت قرار می‌گیرد اما تمامی موها در تمامی نواحی بدن این موضوع صدق نخواهد کرد و به همین منظور لیزر موهای زائد باید در چند مرحله و در فواصل زمانی مشخصی انجام شود تا تمامی موهای زائد به صورت کامل از بین بروند . علت مهم بودن این مسئله در این است که موهای زائد اگر در فاز استراحت باشند اشعه لیزر بر فولیکول تاثیری نداشته و به صورت کامل آن را از بین نخواهد برد. به همین علت و همانطور که اشاره کردیم این کار را در زمان‌های مشخصی انجام می‌دهند تا به خوبی تمامی فولیکول‌های مو حتی آنهایی که در زمان استراحت لیزر شده اند نیز زمانی که وارد فاز رشد می‌شوند دو مرتبه لیزر شوند و از بین بروند.

محل انجام لیزر

لیزر معمولاً در مطب یا اتاق‌های واقع در کلینیک‌های مخصوص انجام می‌شود و به همین منظور از لحاظ بهداشتی بودن فضا می‌توانید تا حدودی خیالتان راحت باشد. علت این که گفته شد که تا حدودی می‌توانید اطمینان یا خیال راحتی داشته باشید این است که در بین مراکزی که خدماتی نظیر لیزر موهای زائد انجام می‌دهند بدیهی است که مراکزی وجود دارد از نظر بهداشتی در سطح بالایی قرار ندارد.

نکته بعدی که در رابطه با لیزر موهای زائد وجود دارد حساسیت یا دردی که بعضی از دستگاه‌ها برای فرد به دنبال دارد می‌باشد. این مسئله به شکی است که برای بعضی از افراد یک ساعت قبل از انجام لیزر کرم‌های مخصوصی استفاده می‌شود تا دردهای احتمالی یا حتی حساسیت‌ها را تا حد قابل توجهی پایین بیاورد و مشکلی برای فردی که از خدمات لیزر استفاده می‌کند به همراه نداشته باشد.

اما نکته‌ای که در رابطه با استفاده از کرم‌های مخصوص وجود دارد این مسئله است که قبل از شروع لیزر باید به صورت کامل از روی پوست پاک شود چرا که ممکن است موجب سوختگی و آسیب دیدن پوست شود. جدا از کرم‌های بی حسی که برای سهولت و کمتر کردن درد و حساسیت استفاده می‌شود هرگونه پودر یا کرم دیگری که بر روی پوست وجود داشته باشد باید به صورت کامل برطرف شود چرا که ممکن است در روند لیزر موهای زائد اختلال ایجاد کند. بنابراین با توجه به صحبت‌هایی که در این زمینه خدمت شما عزیزان ارائه کردیم قبل از شروع لیزر باید پوستتان از هرگونه مواد مازادی پاک شود و کاملاً تمیز باشد تا لیزر به صورت درست و اصولی و از همه مهم‌تر اثر بخش باشد. جدا از تمامی این مسائل همانطور که اشاره شد وجود داشتن مواد مازاد بر روی پوست مانند پودر، کرم و … می‌تواند آسیب‌های جدی هنگام لیزر به پوست شما وارد کند و پوست شما دچار سوختگی شود بنابراین به نکاتی که در اینجا به آن اشاره شد توجه‌های لازم را داشته باشید.

نکاتی در رابطه با لیزر موهای زاید ...

در پاراگراف‌های قبلی تا حدودی به مسائلی که پیرامون انجام لیزر برای شما پیش می‌آید پرداختیم. نکات دیگری در این رابطه وجود دارد که به آن خواهیم پرداخت. بعد از لیزر ممکن است در نواحی که لیزر انجام شده است التهاب یا ورم مشاهده کنید این مسئله امری طبیعی می‌باشد و جایی برای نگرانی وجود ندارد. ورم داشتن یا التهاب پوست در مناطقی که لیزر انجام شده است می‌تواند نشانه درست انجام شدن عمل لیزر باشد چرا که این امر به این معنی بوده که اشعه تا عمق مناسبی از پوست نفوذ کرده است و به خوبی فولیکول یا ریشه مو را تحت تاثیر قرار داده است.

نکته بعدی که در رابطه با لیزر موهای زائد وجود دارد بوی حاصل از سوختن موهای زائد می‌باشد. در واقع موهای زائد بعد از لیزر بویی شبیه کز خوردگی را به همراه خواهند داشت. نکته دیگری که لازم است به آن بپردازیم تعداد جلسات و مدت زمان آنهاست، معمولاً تعداد جلسات یا مدت زمان آن توسط پزشک و با توجه به شرایط فرد تعیین می‌شود اما به صورت معمول فاصله ۶ الی ۸ هفته بین هر جلسه لیزر یک امر متداول و استاندارد می‌باشد. اما همانطور که اشاره شد با توجه به شرایط فرد مراجعه کننده جهت لیزر موهای زائد این زمان می‌تواند کمی تغییر داشته باشد.

فوایدی که لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه‌هایی مانند الیت پلاس برای فرد متقاضی به همراه دارد در مقایسه با دیگر روش‌ها فوایدی همچون اثر بخشی بیشتر و از بین بردن موهای زائد در زمان کمتر می‌باشد. در واقع روش‌هایی همانند اصلاح با استفاده از تیغ، مومک، بند انداختن و … اثر بخشی کمتری داشته و موهای زائد بعد از مدت کوتاهی دو مرتبه شروع به رشد خواهند کرد اما در لیزر کردن موها نه تنها رفع موهای زائد از ریشه انجام می‌شود بلکه مدت زمانی بیشتری طول می‌کشد تا دو مرتبه موها رشد کنند.

نکته بعدی که در ربطه با لیزر موهای زائد باید به آن دقت شود این است که متقاضی نباید تا یک ماه قبل اپیلاسیون یا هر امر دیگری که برای رفع موهای زائد مرسوم می‌باشد را انجام داده باشد. متقاضیان نباید دو ماه قبل از لیزر حمام آفتاب یا سولاریوم نیز انجام داده باشند چرا که تمامی این موارد بر کیفیت لیزر تاثیر داشته و همچنین ممکن است برای فرد آسیب‌هایی را به همراه داشته باشد. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این مسئله است که یک روز قبل از لیزر باید اصلاح صورت بگیرد و همانطور که اشاره شد از هیچ گونه کرم ضد آفتاب نباید استفاده نمود و نباید روی پوست باشد و پوست کاملا تمیز و عاری از هرگونه مواد شیمیایی باشد. اما بعد از انجام دادن لیزر می‌توانید از کرم‌های ضد التهاب و مخصوص جهت ترمیم و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی استفاده کنید. کرم‌هایی که التهاب و قرمزی ناشی از لیزر را برطرف می‌کنند را می‌توان تا دو روز بعد از لیزر استفاده نمود و از آنها برای ترمیم التهابات استفاده نمود.

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند به شما کمک شایانی در امر مراقبت‌های بعد از انجام لیزر کند و التهابات و قرمزی پوست شما را به حداقال برساند استفاده از کمپرس سرد یا یخ می‌باشد چرا که این عمل مناطق متورم و دردناک را بی حس کرده و تا حد قابل توجهی درد را کاهش خواهد داد. البته پزشک یا متخصصی که کار لیزر شما را انجام می‌دهد تمامی این نکات یا حتی نوع کرم‌هایی که می‌تواند در تحمل کردن درد یا حساسیت پوستی به شما کمک کند را به شما گوشزد خواهد کرد. اما ما نیز در این مقاله به بعضی از این نکات پرداختیم تا بتوانید برای رفع درد یا التهابات خود از آن استفاده کنید.

نکته بعدی که بعد از لیزر باید به آن توجه داشته باشیم قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب به صورت مستقیم می‌باشد. با لیزر کردن پوست و از بین رفتن ملانین یا همان رنگدانه پوست، پوست شما دچار حساسیت‌هایی در مقابل اشعه ماورا بنفش شده و همین امر می‌تواند آسیب‌های جدی به پوست شما وارد کند که در ادامه به یکی از اصلی‌ترین این آسیب‌ها خواهیم پرداخت. اما شاید این سوال پیش بیاید که آیا لیزر ملانین موجود در پوست را نیز از بین خواهد برد؟ خیر، در واقع ما مقادیر زیادی ملانین در پیاز موی خود داریم و با ازبین رفتن پیاز مو بیشترین تراکم ملانین ازبین می‌رود و به همین منظور تابش مستقیم نور می‌تواند برای پوست ما مضر یا سرطان زا باشد.

نور مستقیم خورسید حاوی پرتو uv بوده و رنگدانه‌های پوست ما یا همان ملانین در برابر این نوع تابش‌ها مقاومت از خود نشان داده و از پوست در برابر سرطان‌های احتمالی محافظت می‌کنند به همین منظور بر این موضوع تاکید داریم که تا دو یا سه روز بعد از لیزر سعی کنید زیر تابش مستقیم نور خورشید نباشید چرا که رنگدانه‌های پوست قسمت اعظمشان ازبین رفته اند و پرتو uv می‌تواند برای پوست ما به شدت خطرناک باشد و آسیب‌هایی به آن وارد کند. استفاده از کرم‌های ضد آفتاب برای نواحی که لیزر بر روی آنها انجام شده امری الزامیست چرا که در مقابل اشعه uv از پوست محافظت خواهد کرد و از پوست هنگامی که منلانین کمتری دارد همانطور که اشاره کردیم در مقابل آسیب‌های احتمالی محافظت خواهد کرد.

نکته‌ای که در رابطه با کرم‌های ضد آفتاب وجود این است که سعی کنید SPF کرم 30 باشد. چرا که بعضی از پوست‌ها به برخی از کرم‌های ضد آفتاب حساس بوده و همین حساسیت باعث می‌شود تا برخی از نقاط بدن دچار تیرگی یا یک نواختی رنگ پوست شود. این نوع کرم‌ها از این اتفاق جلوگیری خواهند کرد و به شما این امکان را خواهند داد تا ضمن برطرف کردن حساسیت بتوان از حساسیت‌هایی که به آنها اشاره شد جلوگیری به عمل بیاید.

هزینه لیزر موهای زاید

هزینه لیزر موهای زاید در تهران و شهرستان‌ها دارای تعرفه‌های متفاوتی بسته به نوع درمان می‌باشد که پس از ویزیت و مشاوره رایگان اعلام خواهد شد.

پرسش‌های متداول لیزر موهای زاید

برای درمان موهای زائد ۳ روش وجود دارد: دارو، الکترولیز و لیزر.

 

لیزر موهای زائد را کم و نازک کرده و باعث از بین رفتن آنها می‌شود. ما معمولا ۴ تا ۶ جلسه به فاصله ماهی یک‌بار برای صورت و به فاصله ۲ ماه یک بار برای بدن لیزر را تکرار می‌کنیم. معمولا با انجام ۴ تا ۷ جلسه تعداد موها خیلی کمتر می‌شود. البته به شرطی که فرد مشکل هورمونی در پایه نداشته باشد در غیر این صورت احتمال بازگشت موهای زائد خیلی بیشتر است و لیزر موهای زائد فایده‌ای نخواهد داشت، پس اگر فرد مورد بررسی قرار گرفت و در آزمایش‌ها مشخص شد مشکل هورمونی ندارد، می‌تواند لیزر را شروع کند.

اگر فرد آفتاب گرفته باشد ممکن است پوستش بسوزد و جای آن لک‌های سفید ایجاد شود. همچنین اگر بعد از لیزر مراقبت‌های لازم را رعایت نکند یا در صورت ایجاد زخم آن را دستکاری کند و تاول ایجاد شود، ممکن است جای آن اسکار باقی بماند. علاوه بر این اگر فردی که از لیزر استفاده می‌کند تبحر کافی نداشته باشد و شرایط دستگاه را براساس رنگ پوست بیمار درست تنظیم نکند، ممکن است منجر به ایجاد زخم، لک و تاول شود.
بله. بهتر است متخصص پوست لیزر موهای زائد انجام دهد زیرا دستگاه‌ها و پوست‌های مختلف را می‌شناسد و کار را صحیح انجام می‌دهد.
دو سیستم برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد: سیستم‌های لیزری و سیستم‌های غیر لیزری. دستگاه‌های غیر لیزری، سیستم‌های نوری هستند که IPL نام دارند. این دستگاه‌ها مناسب هستند اما قدرت‌شان به اندازه لیزر نیست. در واقع از آنجایی که سیستم‌های لیزری گران‌قیمت هستند، سیستم غیرلیزری IPL طراحی شد که دسترسی به آن آسان‌تر و هزینه‌هایش کمتر است اما در عین حال عوارض و احتمال سوختگی پوست و بازگشت مو با آن بیشتر است. سیستم‌های لیزری انواع مختلفی دارند ازجمله الکساندرایت و دایود با مکانیسم‌ها و طول موج‌های مختلف که هریک برای نوع به خصوصی از پوست مثل سبزه، روشن، سفید، تیره و … کاربرد دارند. به عبارت دیگر لیزری که برای پوست روشن استفاده می‌شود، شاید مناسب پوست سبزه نباشد و بالعکس. انتخاب نوع لیزر با پزشک است و پزشک باید با تمامی این لیزرها آشنایی داشته باشد.
دلیل آن انتخاب نادرست دستگاه و لیزر است.
اگر باعث سوختگی شود ممکن است پوست را تیره کند اما در حالت عادی پوست را تیره نمی کند.
خیر. لیزری که در ناحیه بیکینی یا زیر بغل انجام می‌شود هیچ ارتباطی با اجزای داخلی بدن مثل تخمدان یا بافت سینه ندارد و هیچ آثار بدی نمی‌گذارد. این مسئله در جهان مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شده است که میزان نفوذ لیزر در پوست خیلی کم و شاید در حد چند میلی‌متر است بنابراین اصلا به بافت‌های زیری نمی‌رسد که بخواهد مشکلی ایجاد کند. انرژی لیزر به صورت گرما آزاد می‌شود و گرما در عمق بافت نفوذ نمی‌کند بلکه فقط تا قسمت‌های سطحی از پوست نفوذ می‌کند.
در بارداری بهتر است از لیزر استفاده نشود اما در شیردهی مشکلی ندارد.
بله، ممکن است. در این زمینه گزارش‌هایی بوده است. اگر دستگاه لیزر آلوده به ویروس زگیل یا ویروس‌های دیگر باشد ممکن است این ویروس به فرد دیگر منتقل شود بنابراین کسی که به این بیماری‌ها مبتلاست باید حتما پزشک را از آن آگاه کند و استفاده از لیزر را تا زمان رفع ویروس و درمان بیماری به تعویق بیندازد.
میزان درد در افراد مختلف، متفاوت است. ولی به طور معمول درد آن درحد متوسط است و قابل تحمل میباشد. می‌توان از پماد بی‌حس کننده استفاده کرد تا درد را کاملا حس نکرد.
فرد نباید تا ۳ ماه قبل از لیزر، آفتاب بگیرد یا از سولاریم استفاده کند.
خیر. لیزر مو ربطی به تاتو ندارد.
کسانی که باردار هستند، کسانی که بیماری‌های عصبی دارند و ممکن است جای لیزرشان را بکنند و دستکاری کنند و کسانی که به خاطر شغل‌شان مجبورند ساعات طولانی در آفتاب باشند و همچنین کسانی که در محل مورد نظر، عفونت فعال یا زخم دارند باید تا زمان بهبود عفونت و زخم‌شان صبر کنند و از لیزر موهای زائد استفاده نکنند.

همین الان شماره خود را وارد کنید تا از تخفیفات لحظه ای مطلع شوید