کاشت ریش و سبیل

همین الان شماره خود را وارد کنید تا از تخفیفات لحظه‌ای کاشت ریش و سبیل مطلع شوید

Beard Transplant
beard-transplant

کاشت ریش و سبیل در تهران

کاشت ریش و سبیل طبیعی

کاشت ریش و سبیل عملی است که با آن در نواحی از صورت که موی کمی دارد و یا اصلا مو ندارد می‌توان کاشت مو انجام داد. این عمل بیشتر بر روی ناحیه‌های بالای لب و روی چانه انجام می‌شود. این عمل را همچنین می‌توان در سایر ناحیه‌های صورت نیز انجام داد.
موهای کاشته شده بر روی صورت در فرایند کاشت ریش و سبیل همانند دیگر روش‌های کاشت، از پشت و اطراف سر برداشته می‌شوند و پس از انجام پروسه‌ای کوتاه روی نواحی مشخص از صورت قرار می‌گیرند تا نتیجه کاشت و ریش و کاشت ریش به صورت پرپشت و با ظاهری مناسب و زیبا حاصل شود.
این عمل می‌تواند زیبایی صورت شما را بیشتر کند؛ باید توجه داشت که در این فرایند موها بایست از یک ناحیه برداشته شوند تا رنگ یکسانی داشته باشند.
بعد از انجام کاشت ریش و سبیل این موها همیشگی بوده و نظیر سایر موهای صورت به رشد خود ادامه می‌دهند و خصوصیاتشان همانند موهای عادی خواهد بود. همچنین، موهای کاشته شده راه هم می توانید مثل موهای صورت بزنید و هر روز اصلاح کنید. در نتیجه‌ی این موضوع کاشت ریش و سبیل پس از حصول نتیجه، اختلالی در روند اصلاح صورت ایجاد نمی‌کند.

عمل کاشت ریش و سبیل با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و هیچ دردی برای بیمار در حین عمل ندارد. مدت زمان کاشت ریش و سبیل تقریبا یک ساعت طول می‌کشد و به همین دلیل یک عمل سرپایی و کوتاه به حساب می‌آید. یکی از نگرانی‌هایی شایع میان افرادی که تمایل به انجام این عمل دارند، احتمال باقی ماندن جای زخم است که در پاسخ به این موضوع باید گفت که پس از انجام این عمل و گذراندن دوره‌ی آن، هیچ جای زخمی باقی نخواهد ماند. هدف اصلی در این عمل، گذاشتن پیاز های مو به حالت هنری در درون ریش (و یا سایر مو های صورت) است تا پس از زیاد شدن تراکم موها و تقویت آن‌ها، ظاهر صورت جذابیت بیشتری به خود بگیرد.

عمل کاشت ریش و سبیل برای چه کسانی مناسب است؟

عمل کاشت ریش و سبیل در کسانی که میان ۲۰ تا ۲۲ سال دارند می‌تواند اجرا شود. انتخاب این بازه‌ نیز به سطح هورمون‌های فرد بازمی‌گردد؛ چراکه در این سنین، سطح هورمون‌های شخص به اندازه پایه‌ای رسیده است.
کاشت ریش و سبیل طبیعی برای آقایانی بهتر است که می‌خواهند ته ریش دو روزه را بر روی صورت‌شان داشته باشند اما به خاطر مو‌های نامرتب صورت یا کم‌پشت بودن و حتی نبود آن‌ها، این امکان برایشان میسر نیست.

کاشت ریش و سبیل با تراکم بالا

کاشت سبیل

🔴 درمان قطعی به منظور برطرف کردن کم بودن مو در بالای لب را کاشت سبیل می‌گویند. پیازهای موی لازم برای کاشت سبیل نظیر دیگر عمل‌های کاشت، از پشت سر گرفته می‌شود؛ به صورتی که نوار باریک پر مویی از پوست سر را تفکیک کرده و بعد پیازهای موهای موجود  جداگانه برداشت خواهند شد و آن‌ها را در ناحیه‌های کم مو در صورت پیوند می‌دهند.

🔴 موهای سبیل کاشته شده، خصوصیات سابق‌شان را دارند و این بار در محل مورد نظر که ریش یا سبیل است به رشد خود ادامه می‌دهند. برای این کار موهای سبیل بایست به طور مرتب اصلاح شوند. اگر پیاز موهای کاشته شده با فاصله خیلی اندکی از هم باشند، به خوبی تغذیه نمی‌کنند. به همین خاطر، تراکم موهای پیوندی در فرایند کاشت سبیل بایست مراعات گردد. بعد از اجرای یک مرتبه کاشت و رشد سبیل (بعد از ۴ تا ۶ ماه) می‌توان دوباره شروع به کاشت موی سبیل در ناحیه‌های کم مو کرد. جوش‌ها، جای زخم‌های جراحی، رد سوختگی و هر نوع عاملی که باعث کم شدن مو‌های سبیل شده را می‌توان با استفاده از عمل کاشت سبیل ترمیم نمود.

🔴 کسانی که دارای صورت بی‌مو هستند می‌توانند با کاشت سبیل این مشکل را برطرف کنند. در عمل کاشت سبیل تنها می‌توان از روش FUE بهره گرفت؛ به این دلیل که بر اساس تجربه‌های موجود، نتیجه‌های به دست آمده از شیوه FUT راضی کننده نبوده است. پیاز موها توسط دستگاه‌های ۰.۶ تا ۰.۷ میلی متری و بدون منبع نیروی مکانیکی برداشت می‌گردند و بایست به صورت یکجا در ناحیه مربوطه بدون برش دادن پوست آن‌ها، پیوند زده شوند. این فرایند باید به صورت دقیق و با حساسیت بسیار بالا انجام شود؛ چرا که در غیر این صورت احتمال دارد پیاز خراب شود.

🔴 با کمک تیغ‌های خیلی ظریف می‌توان از پدید آمدن زخم در محل برداشت یا کاشت سبیل پیشگیری کرد. محدودیت کاشت سبیل و تعداد کاشته شده، به وسیله خود فرد معین می گردد. در شخصی که بدون سبیل است، کاشت هزار پیاز در آن قسمت می‌تواند چهره‌ی بدون موی او را عوض کند، اما اگر به سبیل زیادتری احتیاج باشد، می‌توان شمار مرتبه‌های کاشت را بیشتر کرد.

🔴 در مواردی که پیوند سبیل یا ریش با استفاده از شیوه FUE اجرا می‌گردد، چه پرموتر و چه کم‌موتر، ظاهر آن به اندازه ای نرمال می‌شود که پیرایشگر نیز قادر به تشخیص موهای کاشته شده نیست. طی فرایند کاشت و پیوند سبیل به روش FUE، مقدار لازم پیازهای مو را خارج می‌کنند و در ناحیه مدنظر با توجه به انحنای نرمال رشد موها می‌کارند.

روش‌های کاشت ریش و سبیل

قیمت کاشت ریش و سبیل

یکی از روش‌های کاشت ریش و سبیل، روش FUT است که به روش برداشت نواری یا روش نواری نیز معروف است. در این روش یک نوار ۳ تا ۴ اینچی از محل اهداکننده در سر برداشته شده و به گرافت‌های کوچک که هر کدام شامل ۴ تار مو است تقسیم می‌شود. این مینی گرافت‌ها در ناحیه مورد نظر در ریش کاشته می‌شود و مانند موهای دیگر رشد می‌کند. این عمل تحت بیهوشی موضعی انجام شده و کل درمان در ۴ تا ۸ ساعت انجام شده که مدت زمان انجام آن به تعداد گرافت های پیوندی بستگی دارد.
عوارض روش‌FUT
* تورم و درد در صورت
* بجا ماندن اسکار پشت سر
* تراکم کم
* رشد نامنظم موها

روش دوم کاشت سبیل و ریش به روش FUE معروف است و همانند روش FUT موی پیوندی از سر گرفته می‌شود. مزیت این روش در این است که در محل اهداکننده جای زخم ایجاد نمی‌شود. به همین دلیل و این که هیچ کس دوست ندارد در صورت خودجای زخمی داشته باشد برای کاشت ریش و سبیل فقط از روش FUE استفاده می‌شود. زمانی که از روش FUE برای کاشت ریش و سبیل استفاده می‌شود نتایج حاصل شده کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و کسی متوجه کاشته شدن ریش و سبیل در صورت نمی‌شود. پیوند سبیل علاوه بر این که موهای از دست رفته را به صورت بازمی‌گرداند بلکه به بیمار در بازیابی اعتماد به نفسش نیز کمک می‌کند.

این متد تحولی نو را در پیوند موی طبیعی و قابل رشد که برای (موی سر- ریش – ابرو و مژه) که با تراکمی بسیار بالا و خواب و خط رویش بسیار طبیعی است، را انجام پذیر کرده است .
همچنین می‌شود از مزایای این تکنیک گفت که دیگر نیازی به کوتاهی موها نبوده – همچنین شما عزیزان رویت موهای کاشته شده خود و تراکم آن را در همان روز کاشت شاهد می باشید، زیرا با این تکنیک می‌شود موها را تا بلندی ۱ سانتی متری پیوند زد.

کاشت ریش

🟢 در زمان عمل کاشت ریش احتمال دارد پیاز مو‌های ریش که احتیاجی به آنها نیست از محلشان بیرون آورده شده و آن‌ها را در ناحیه‌هایی کم‌موتر صورت بکارند. در این نمونه غالبا موهای روی گونه‌ها برداشت می‌شود و در ناحیه‌های کم‌مو پیوند می‌دهند.

🟢 فرایند کاشت ریش باید با دقت انجام شود؛ در نتیجه، این کار با دست یا با تیغه‌های ۰.۶ تا ۰.۷ میلی متری، انجام می‌شود تا هیچ ردی از آن به جا نماند و نتیجه‌ی کاشت ریش با باقی ماندن جای زخم همراه نخواهد بود.

🟢 در فرایند کاش ریش می‌توان پیازها را از ناحیه‌هایی نظیر بخش‌های زیرین ریش، سینه، بخش‌های زیرین گردن و حتی گونه‌ها برداشت کرد و در ناحیه‌های کم‌موی صورت پیوند زد. برداشت این پیازها از ناحیه‌های پرمو که با ظاهری بد همراه هستند، می‌تواند در کنار از بین بردن موهای زاید، نواحی کم‌موی صورت را پرپشت‌تر نماید.

🟢 فرایند کاشت ریش نظیر ناحیه‌ی سر نیست و رشد موهای آن در اشخاص گوناگون متفاوت است. همچنین احتمال دارد شخصی ریش کم‌پشت بخواهد که در این صورت غالبا احتیاجی به برداشت موی زیاد برای کاشت مو نیست.

🟢 در موردهایی که بخشی از ریش مویی ندارد، می‌توان از ناحیه‌های پرموی پیرامونش، برای انجام کاشت ریش صورت بهره گرفت. اگر شخصی اصلا مویی روی صورت خود نداشته باشد، با توجه به خواسته او و براساس ملاحظات فنی موجود، می‌توان عمل کاشت ریش را برای هزار تا سه هزار پیاز انجام داد.

🟢 اگر قرار باشد عمل کاشت موی صورت فقط بر روی سبیل اجرا شود بهتر است چهارصد تا هشتصد پیاز مو برداشته شود.

🟢 ناحیه‌های برداشت مو برای تقریبا ۱ تا ۲ هفته بعد از عمل، رنگ صورتی به خود می‌گیرند که بعد از آن هیچ جای زخمی روی آن نمی‌ماند. بعد از کاشت ریش و سبیل، تا یک شبانه روز پوست شخص قرمز می‌شود و حس می‌کند که خراش هایی بر روی صورتش وجود دارد که در همین زمان رشد اثرگذارتری هم رخ می‌دهد.

🟢 نتیجه‌ی ظاهری کاشت ریش و سبیل تقریبا یک هفته به طول می‌انجامد و بعد از ۴ ماه، رشد مو‌های حاصل از کاشت ریش و سبیل آغاز می‌شود. موهای پیوند زده شده به ریش و سبیل بایست به طور مرتب کوتاه شوند؛ به این دلیل که موهای کاشته شده در این نواحی نظیر موهای اصلی بدن شخص، توانایی رشد و بلند شدن را دارا هستند.

هزینه کاشت ریش و سبیل

هزینه کاشت ریش و سبیل در تهران و شهرستان‌ها دارای تعرفه‌های متفاوتی بسته به نوع درمان می‌باشد که پس از ویزیت و مشاوره رایگان اعلام خواهد شد.

مزیای کاشت ریش و سبیل

✅ اصلی‌ترین مزیت کاشت ریش و سبیل که مردان به آن مبادرت می‌نمایند جذابیت و زیبایی ظاهری است، چرا که هر شخصی می‌خواهد که ظاهر زیبا و جذاب‌ داشته باشد. پیوند یک ریش مناسب سبب پدید آمدن یک خط ریش مرتب و تمیز می‌شود و با ظاهر جذاب و مردانه ، زیبایی چهره‌اش نیر بیشتر می شود. اجرای این عمل برتری‌ها و مزیای دیگری هم دارد؛ به عنوان مثال اگر در صورت شما جای سوختگی یا لکه‌هایی موجود باشد، می‌توان آن‌ها را در زیر ریش مخفی نمود.

✅ موهایی که برای کاشت به کار می رود، از پوست سر برداشته می شود که غالبا نظیر موهای صورت رشد می‌نمایند و می توان آن ها را اصلاح نمود.

در برخی موردها، شبیه‌ترین مو به مو‌های ریش یا سبیل را می‌توان در کنار سر و یا در پشت آن یافت. بعد از اجرای کاشت مو، این موها ماندگاری همیشگی خود را حفظ می‌کنند.

✅ برای داشتن چهره‌ای زیبا و جذاب، در هر کاشت یک و یا دو پیاز مو را پیوند می‌زنند که به مو‌های طبیعی خود شخص وابسته است.

از سایر کارهایی که برای حفظ ظاهر نرمال ریش و سبیل صورت می‌پذیرد می‌توان به گذاشتن با دقت پیازها همراه با انحنای درست، پیوند همه پیاز ها در برش های ظریف برای جلوگیری از ایجاد شدن جای زخم و همینطور پخش کردن مو اشاره کرد.

✅ بعد از اجرای این عمل، موهای کاشته شده در ناحیه ریش و سبیل را نمی‌توان برای کاشت دوباره به کار برد و اگر شخص در آینده درگیر مشکلات طاسی مردانه شود، مو‌های کم‌تری همراه با توانایی کاشت برروی نواحی سر را در اختیار دارد.

بهبود و ترمیم موهای صورت پس از کاشت ریش و سبیل

 👈 عمل پیوند ریش و سبیل غالبا با توجه به انتخاب خود شخص، با بی‌حسی موضعی و آرام‌بخش‌های خوراکی اجرا می‌گردد. این عمل که بین ۲ تا ۵ ساعت طول می‌کشد، بدون درد است و شخص در دوره‌ی استراحت و بهبودیش هم دردی را احساس نمی‌کند.

👈 تا ۵ روز بعد از اجرای عمل پیوند ریش و سبیل ، پوسته هایی در پیرامون مو های کاشته شده ایجاد می‌شود و منطقه گیرنده بایست کاملا خشک نگهداری شود.

👈 در روز دوم بعد از کاشت ریش و سبیل شخص می‌تواند از خانه خارج شود و کارهای روزمره‌اش را از سر بگیرد. با این حال، برای ۳ تا ۴ روز نخست، ظاهر صورت نشانگر انجام عملی بر روی صورت است. نخ‌های بخیه‌ای که برای نواحی اهدا کننده به کار رفته حالت جذبی دارند و شخص احتیاجی به مراجعه مجدد به کلینیک یا پزشک برای بخیه‌کشی ندارد.

👈 مو‌های پیوند شده تقریبا ۲ هفته ریرش دارند و مجددا بعد از تقریبا ۳ ماه، آغاز به رشد می‌نمایند که از این زمان به بعد رشد آن‌ها همیشگی خواهد بود.

👈 ریش و سبیل کاشته شده نظیر مو‌های اصلی بدن رشد می‌کنند. خصوصیت و بافت آن‌ها نظیر موهای سر است و بعد از رشد می‌توان آن‌ها را اصلاح نمود یا از ته تراشید و حتی آن‌ها را بلند کرد. بعد از اجرای کاشت مو، موهای تازه همیشگی هستند و از موهای اصلی شخص قابل تشخیص نیستند.

👈 برای مطمئن شدن از ظاهر نرمال موهای صورت، ضروری است که مراحل کاشت با انحنا و جهت درستی پیوند داده شوند. برای محافظت از پیاز‌های مو بعد از برداشت آن‌ها، حمل با دقت آن‌ها واجب است.