تزریق بوتاکس

همین الان شماره خود را وارد کنید تا از تخفیفات لحظه ای مطلع شوید

Botox
icon-botox

تزریق بوتاکس در تهران

تزریق بوتاکس چیست؟

سم بوتولیسم یا بوتاکس یک پروتئین خالص طبیعی است. تزریق مقداراندکی از آن ماده در ماهیچه ها فعالیت آن قسمت از بدن را کم کرده و خطوطی که بر اثر پرکاری در آن ناحیه به وجود می آید را از بین برده و در نتیجه صورت جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد. بوتاکس روشی سریع و نسبتا غیر تهاجمی است.

تاثیر بوتاکس محدود به نواحی تزریق شده میباشد و به قسمت های دیگر بدن سرایت نمی کند. بوتاکس توسط FDA آمریکا تایید شده و استفاده از آن در طول بیست سال بدون هیچگونه مشکلی ، بی خطر بودن آن را به اثبات رسانده است.
برای درمان چروکهای پیشانی و کنار چشم ها (در مناطقی که حرکت عضلانی ضروری نیست) میتوان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت و ایجاد چروکها جلوگیری شود.

کاربردهای تزریق بوتاکس

هر جا که انقباض های ماهیچه ای بیش ازحد صورت گرفته باشد می توان از تزریق بوتاکس برای ضعیف کردن آن ماهیچه استفاده کرد. برای مثال اسپاسم های عضلات در دست یا پا ممکن است باعث اختلال در عملکرد آن عضو شده و یا اسپاسم های عضلات در سر و صورت باعث بروز یا تشدید سردردهای میگرنی شود. در این موارد با تزریق بوتاکس در عضله مربوطه بیماری کنترل می شود. ولی کاربرد بوتاکس محدود به عضلات نبوده و در مواردی برای کاهش تعریق درزیر بغل، کاهش ترشحات غدد بزاقی، و… نیز استفاده می شود.

از کاربردهای بوتاکس برای زیبایی صورت میتوان به انقباض عضله که باعث ایجاد چین و چروک شده است اشاره کرد. بهترین مکانها برای تزریق بوتاکس، پیشانی (مخصوصا خط اخم) و اطراف چشمها است. بوتاکس را برای نواحی دیگر صورت مانند اطراف لبها برای خط خنده، چانه و اطراف بینی نیز می توان استفاده کرد ولی باید با احتیاط و دقت استفاده شود زیرا احتمال نتیجه نامطلوب در این نواحی بیشتر است.

تاثیر تزریق بوتاکس صورت

بوتاکس پس از تزریق درعصب هایی که فرمان انقباض ماهیچه ای را صادر کرده جذب میشود . در این محل بوتاکس از آزاد شدن یک واسطه شیمیایی به نام استیل کولین- که مسئول انقباض عضلانی است- جلوگیری می‌کند، در نتیجه دستور انقباض به عضله نمی‌رسد و در حقیقت نوعی فلج عضلانی موقت ایجاد می‌شود که ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد. عدم ‌انقباض عضلات زیر پوستی باعث محو شدن و از بین رفتن چین و چروک‌های پوست می‌شود.

تزریق بوتاکس باید حتما با مشورت و زیر نظر پزشک متخصص پوست انجام شود.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس چیست؟

معمولا توصیه های زیر برای بعد از تزریق بوتاکس به بیماران گفته می شود:

  • تا چند ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • تا ۴ ساعت پس از تزریق از دراز کشیدن خودداری کنید.
  • تا ۴ ساعت در معرض حرارت قرار نگیرید. لذا بهتر است
  • تا چند ساعت از دوش گرفتن و سونا اجتناب نمائید.
  • چند ساعت ماساژ دادن ناحیه تزریق ممنوع است امّـــا شکلک در آوردن و اخم کردن و ابرو بالا انداختن نتیجۀ بهتری را بدنبال خواهد داشت.
  • چند ساعت بعد از تزریق دوش گرفتن و آرایش چهره و استفاده از کرم پودر بلامانع است.

هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس در تهران و شهرستان‌ها دارای تعرفه‌های متفاوتی بسته به نوع درمان می‌باشد که پس از ویزیت و مشاوره رایگان اعلام خواهد شد.

پرسش‌های متداول تزریق بوتاکس

متاسفانه نه زیرا تا زمانی که یک ماده را برای بیمار تزریق نکنیم، نمی‌توانیم متوجه شویم که به آن حساسیت دارد یا نه. البته اگر خود بیمار بگوید بدنش به ماده خاصی مانند ماینوکسیدیل حساسیت دارد، برایش تزریق انجام نخواهیم داد.

پزشکان می‌توانند خودشان مواد مختلفی مانند ویتامین‌ها و داروها را با یکدیگر ترکیب کنند، اما تهیه ترکیب‌های آماده، دردسر ترکیب داروها را از بین می‌برد و احتمال آلوده شدن میکروبی ترکیب هم به حداقل می‌رسد. این کار برای پزشک و بیمار از نظر بهداشتی و سلامت، بهتر و ساده‌تر است.

این روش برای جلوگیری از ریزش مو ، رشد مجدد موها ، ازبین بردن چربی های موضعی ، جوانسازی پوست ، از بین بردن لک‌های پوستی ، لک‌های بارداری، لیفتینگ پوست و ذوب کردن سلولیت‌ها مناسب است.

نه. البته میزان پاسخگویی و عوارضش از فردی به فرد دیگر متفاوت است و قابل‌تشخیص هم نیست. مثلا ممکن‌است درمان لک‌ها با مزوتراپی برای یک بیمار خوب و موثر باشد و برای بیمار دیگری نه.