مزوتراپی

همین الان شماره خود را وارد کنید تا از تخفیفات لحظه ای مطلع شوید

Mesotherapy
icon-mesotherapy

مزوتراپی در تهران

مزوتراپی چیست و درمان با این روش چگونه است؟

 مزوتراپی یکی از روش های درمانی و پوستی است که با درست کردن مواد خاص مطابق با پوست و خاصیت درمانی ،از طریق سوزن تزریق به زیر پوست میشود . واژه مزوتراپی از دو بخش مزو و تراپی تشکیل شده است.مزو به معنای میانی و تراپی به معنای درمان است.همانطور که از اسم معلوم است ، مزوتراپی نوعی روش درمانی تزریقی است که برای رفع مشکلات پوستی ،درمان ریزش مو و لاغری مورد استفاده قرار میگیرد.این شیوه درمانی با آمپول های مخصوص مزوتراپی جهت تزریق داروهای طبیعی ویتامین ها ،مواد معدنی و …صورت میگیرد.نوع مواد کاملا بستگی به شما عزیزان و هدفتان از انجام این شیوه دارد .

مزوتراپی روش درمانی دائمی‌ است؟

خیر ، این روش موقت است و بیمار باید چند بار برای درمان مراجعه کند. معمولا فواصل تزریق در نوبت‌های اول کوتاه‌تر و در نوبت‌های بعد، طولانی‌تر خواهد بود. مدت زمان درمان در این روش کاملا بستگی به فرد بیمار دارد.به صورت میانگین فرد باید به مدت چهار ماه و هفته ای یکبار تحت درمان باشد .در مورد مزوتراپی مو ، زمانی که از محلول‌های مناسب برای تزریق استفاده شود ، ریزش مو تا حد قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند و حتی گاهی شاهد رشد مجدد مو هم خواهیم بود؛ اما در این مورد هم باید تزریق و درمان،‌ دنباله‌دار باشد.

درمان مزوتراپی برای افرادی با جنس پوست و موی خاصی توصیه می‌شود یا هر فردی می‌تواند تحت درمان‌های زیبایی با این روش قرار بگیرد؟

خوشبختانه این روش برای تمام افراد با هر جنس پوست و مویی مناسب است. البته مزوتراپی برای درمان‌های مختلف، پروتکل‌های متفاوتی دارد، یعنی ترکیب‌ و مقدار مواد مورد استفاده تزریقی برای هر مشکلی متفاوت است.در نهایت تمام افرادی که دچار ریزش مو شده اند و یا تار موهای نازکی دارند ، میتوانند از روش مزوتراپی بهره مند شوند  .

آیا روش مزوتراپی عارضه‌ای هم دارد؟

مزوتراپی مانند هر اقدام دیگری میتواند عوارضی داشته باشد. عوارض مزوتراپی خیلی خفیف است.در حقیقت این روش عارضه جانبی خاصی ندارد عمل تزریق با سوزن های بسیار ریز با دستگاه مزوگان و با کمی احساس درد ولی قابل تحمل انجام میگیرد.
بایستی فواصل درمان رعایت گردد که پزشکان این فواصل را برای شما تعیین مینمایند. میزان پاسخگویی برای تمامی افراد دارای تاثیرات مطلوب و بسزایی میباشد.
همچنین برای از بین بردن چربی های موضعی مازاد بدن از این روش استفاده میگردد ، فواصل و تعداد دوزهای تزریق توسط پزشکان متخصص تعیین میگردد و این روش را بیشتر برای از بین بردن چربی های موضعی توصیه میکنند. این روش نیز عارضه ای ندارد.

هزینه مزوتراپی

هزینه مزوتراپی در تهران دارای تعرفه های متفاوتی بسته به نوع درمان می‌باشد که کلینیک رویش سبز با وجود چندین سال تجربه توانسته است بهترین تجربیات را در این زمینه کسب کند و با وجود سابقه درخشان خود در برابر رقبای دیگر دارای مناسب ترین هزینه است برای مشاوره و ویزیت رایگان هر چه سریع تر ، اقدام فرمایید.

پرسش‌های متداول مزوتراپی

متاسفانه نه زیرا تا زمانی که یک ماده را برای بیمار تزریق نکنیم، نمی‌توانیم متوجه شویم که به آن حساسیت دارد یا نه. البته اگر خود بیمار بگوید بدنش به ماده خاصی مانند ماینوکسیدیل حساسیت دارد، برایش تزریق انجام نخواهیم داد.

پزشکان می‌توانند خودشان مواد مختلفی مانند ویتامین‌ها و داروها را با یکدیگر ترکیب کنند، اما تهیه ترکیب‌های آماده، دردسر ترکیب داروها را از بین می‌برد و احتمال آلوده شدن میکروبی ترکیب هم به حداقل می‌رسد. این کار برای پزشک و بیمار از نظر بهداشتی و سلامت، بهتر و ساده‌تر است.

این روش برای جلوگیری از ریزش مو ، رشد مجدد موها ، ازبین بردن چربی های موضعی ، جوانسازی پوست ، از بین بردن لک‌های پوستی ، لک‌های بارداری، لیفتینگ پوست و ذوب کردن سلولیت‌ها مناسب است.

نه. البته میزان پاسخگویی و عوارضش از فردی به فرد دیگر متفاوت است و قابل‌تشخیص هم نیست. مثلا ممکن‌است درمان لک‌ها با مزوتراپی برای یک بیمار خوب و موثر باشد و برای بیمار دیگری نه.

شما خیلی مختصر درد را در حین انجام عمل متوجه میشوید که کاملا قابل تحمل است،اما میتوانید با استفاده از بی حسی موضعی کاملا از درد رها شوید.

خیر، شما بعد از انجام این عمل میتوانید به صورت روزمره کارهایتان را انجام دهید فقط امکان دارد،پوستتان دارای قرمزی و التهاب شود .

 برخی از بیماران نتایج را بعد از سه جلسه متوجه تغییر و تحول آن میشوند،برخی دیگر بعد از یک جلسه ، پس نتایج حاصل از این عمل کاملا بستگی به بدن هر فردی دارد .