کاشت ریش و سبیل

همین الان شماره خود را وارد کنید تا از تخفیفات لحظه ای مطلع شوید

Beard Transplant
beard-transplant

کاشت ریش و سبیل در تهران

کاشت ریش و سبیل طبیعی

کاشت ریش و سبیل عملی است که با آن در نواحی از صورت که موی کمی دارد و یا اصلا مو ندارد می توان کاشت مو انجام داد. این عمل بیشتر بر روی ناحیه های بالای لب و روی چانه انجام می شود .
که می تواند در سایر ناحیه های صورت نیز انجام گردد.
کاشت مو سر و کاشت ابرو، مو های کاشته شده بر روی ریش و سبیل نیز از پشت و اطراف سر برداشته می شوند
این عمل می تواند زیبایی صورت شما را بیشتر کند و باید توجه کنید که موها بایست از یک ناحیه برداشته شوند تا رنگ یکسانی داشته باشند
بعد از انجام کاشت ریش و سبیل ، این موها همیشگی بوده و نظیر سایر مو های صورت به رشد خود ادامه می دهند و خصوصیاتشان همانند آنهاست. همچنین، موهای کاشته شده راه هم می توانید مثل موهای صورت بزنید و هر روز اصلاح کنید.

عمل کاشت ریش و سبیل نیز با بی حسی موضعی انجام می شود هیچ دردی برای بیمار در حین عمل ندارد و تقریبا یک ساعت طول می کشد. در ضمن جای زخم نیز نمی ماند. مراد از گذاشتن پیاز های مو به حالت هنری در درون ریش (و یا سایر مو های صورت)، زیاد کردن تراکم مو ها و یا تقویت آنها است.

عمل کاشت ریش و سبیل برای چه کسانی مناسب است؟

عمل کاشت ریش و سبیل در کسانی که میان ۲۰ تا ۲۲ سال دارند می تواند اجرا شود به این دلیل که در این سنین، سطح هورمون های شخص به اندازه پایه ای رسیده است.
کاشت ریش و سبیل طبیعی برای آقایانی بهتر است که می خواهند ته ریش دو روزه ای را بر روی صورت شان داشته باشند اما به خاطر مو های نا مرتب صورت و یا نبود آن ها، این امکان برایشان میسر نیست.

کاشت سبیل

درمان قطعی به منظور برطرف کردن کم بودن مو در بالای لب، کاشت مو می باشد. پیاز های موی لازم برای کاشت سبیل، نظیر عمل کاشت موی سر، از پشت سر گرفته می شود به صورتی که نوار باریک پر مویی از پوست سر را تفکیک می کنند و بعد پیاز های موهای موجود را جداگانه تفکیک کرده و آنها را در ناحیه های کم مو پیوند می دهند.
مو های کاشته شده، خصوصیات سابق شان را دارند و این بار در محل مورد نظر که ریش یا سبیل است به رشد خود ادامه می دهند.
برای این کار موهای سبیل بایست به طور مرتب اصلاح شوند. اگر پیاز موهای کاشته شده با فاصله خیلی اندکی از هم باشند، به خوبی تغذیه نمی کنند.
به همین خاطر، تراکم موهای پیوندی بایست مراعات گردد. بعد از اجرای یک مرتبه کاشت و رشد مو های آن (بعد از ۴ تا ۶ ماه) می توان دو باره شروع به کاشت موی ریش و سبیل در ناحیه های کم مو کرد.
جوش ها، جای زخم های جراحی، رد سوختگی و هر نوع عاملی که باعث کم شدن مو های سبیل شده را می توان با استفاده از کاشت ریش و سبیل ترمیم نمود.
کسانی که در صورت بی مو هستند می توانند با کاشت مو این مشکل را برطرف کنند. در عمل کاشت سبیل تنها می توان از روش FUE بهره گرفت به این دلیل که نتیجه های به دست آمده از شیوه FUT راضی کننده نبوده است. پیاز مو ها توسط دستگاه های ۰.۶ تا ۰.۷ میلی متری و بدون منبع نیروی مکانیکی برداشت می گردند و بایست به صورت یکجا در ناحیه مربوطه بدون برش دادن پوست آن ها، پیوند زده شوند به این دلیل که احتمال دارد پیاز خراب شود.
با کمک تیغ های خیلی ظزیف می توان تا از پدید آمدن زخم در محل برداشت یا کاشت مو ، پیشگیری نمود. محدودیت ها و تعداد موهای کاشته شده، به وسیله خود فرد معین می گردد.
در شخصی که بدون سبیل است، کاشت هزار پیاز در آن قسمت می تواند ظاهر بدون موی او را عوض کند، اما اگر به ریش و سبیل زیادتری احتیاج باشد، می توان شمار مرتبه های کاشت را بیشتر کرد.
در موردهایی که پیوند سبیل با استفاده از شیوه FUE اجرا می گردد، چه پرموتر و چه کم موتر، ظاهر آن به اندازه ای نرمال می شود که پیرایشگر نیز قادر به تشخیص موهای کاشته شده نیست.
با استفاده از شیوه FUE ، مقدار لازم پیازهای مو را خارج می کنند و در ناحیه مدنظر با توجه به انحنای نرمال رشد موها می کارند.

روش‌های کاشت ریش و سبیل

یکی از روش‌های کاشت ریش و سبیل، روش FUT است که به روش برداشت نواری یا روش نواری نیز معروف است. در این روش یک نوار ۳ تا ۴ اینچی از محل اهداکننده در سر برداشته شده و به گرافت‌های کوچک که هر کدام شامل ۴ تار مو است تقسیم می‌شود. این مینی گرافت‌ها در ناحیه مورد نظر در ریش کاشته می‌شود و مانند موهای دیگر رشد می‌کند. این عمل تحت بیهوشی موضعی انجام شده و کل درمان در ۴ تا ۸ ساعت انجام شده که مدت زمان انجام آن به تعداد گرافت های پیوندی بستگی دارد.
عوارض روش‌FUT
* تورم و درد در صورت
* بجا ماندن اسکار پشت سر
* تراکم کم
* رشد نامنظم موها

روش دوم کاشت سبیل و ریش به روش FUE معروف است و همانند روش FUT موی پیوندی از سر گرفته می‌شود. مزیت این روش در این است که در محل اهداکننده جای زخم ایجاد نمی‌شود. به همین دلیل و این که هیچ کس دوست ندارد در صورت خودجای زخمی داشته باشد برای کاشت ریش و سبیل فقط از روش FUE استفاده می‌شود. زمانی که از روش FUE برای کاشت ریش و سبیل استفاده می‌شود نتایج حاصل شده کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و کسی متوجه کاشته شدن ریش و سبیل در صورت نمی‌شود. پیوند سبیل علاوه بر این که موهای از دست رفته را به صورت بازمی‌گرداند بلکه به بیمار در بازیابی اعتماد به نفسش نیز کمک می‌کند.

این متد تحولی نو را در پیوند موی طبیعی و قابل رشد که برای (موی سر- ریش – ابرو و مژه) که با تراکمی بسیار بالا و خواب و خط رویش بسیار طبیعی است، را انجام پذیر کرده است .
همچنین می‌شود از مزایای این تکنیک گفت که دیگر نیازی به کوتاهی موها نبوده – همچنین شما عزیزان رویت موهای کاشته شده خود و تراکم آن را در همان روز کاشت شاهد می باشید، زیرا با این تکنیک می‌شود موها را تا بلندی ۱ سانتی متری پیوند زد.

کاشت ریش

در زمان عمل احتمال دارد پیاز مو های ریش که احتیاجی به آنها نمی باشد از محلشان بیرون بیاورند و آنها را در ناحیه هایی کم موتر بکارند. در این نمونه غالبا موهای روی گونه ها را برداشت می کنند و در ناحیه های کم مو پیوند می دهند. در صورت با دقت این کار که با دست یا با تیغه های ۰.۶ تا ۰.۷ میلی متری، انجام می شود هیچ ردی از آن به جا نمی ماند. با این کار، می توان پیاز ها را از ناحیه هایی نظیر بخش های زیرین ریش، سینه، بخش های زیرین گردن و حتی گونه ها برداشت و در ناحیه های کم مو پیوند زد. برداشت این پیاز ها از ناحیه های پرمو که بد هم دیده می شوند می تواند هم آن موهای زاید را از بین ببرد و هم موهای کم مو را پرموتر نماید.
ریش نظیر موی سر نیست و موهایی آن در اشخاص گوناگون رشد متفاوتی دارد. احتمال دارد شخصی ریش کم مو بخواهد که در این صورت غالبا احتیاجی به موی زیاد برای کاشت مو نمی باشد.
در موردهایی که بخشی از ریش مویی ندارد، می توان از ناحیه های پرموی پیرامونش، برای انجام کاشت مو بهره گرفت. اگر شخصی اصلا مویی نداشته باشد با توجه به خواسته او و براساس مواردی که وجود دارد می توان هزار تا سه هزار پیاز را کاشت.
اگر قرار است عمل کاشت فقط بر روی سبیل اجرا شود بهتر است چهارصد تا هشتصد پیاز مو برداشته شود. ناحسه های برداشت مو برای تقریبا ۱ تا ۲ هفته بعد از عمل، رنگ صورتی می گیرند که بعد از آن هیچ جای زخمی روی آن نمی ماند.
بعد از کاشت ریش و سبیل، تا یک شبانه رز پوست شخص قرمز می شود و حس می کند که خراش هایی بر روی صورتش وجود دارد که در همین زمان رشد اثرگذارتری هم رخ می دهد. درست شدن ظاهری بعد از آن تقریبا یک هفته به طول می انجامد و بعد از ۴ ماه، رشد مو ها آغاز می شود. مو های پیوند زده شده به ریش و سبیل بایست به طور مرتب کوتاه شوند به این دلیل که نظیر مو های اصلی شخص توانایی رش و بلند شدن را دارا هستند.

هزینه کاشت ریش و سبیل

هزینه کاشت ریش و سبیلهزینه کاشت ریش و سبیل در تهران و شهرستان‌ها دارای تعرفه‌های متفاوتی بسته به نوع درمان می‌باشد که پس از ویزیت و مشاوره رایگان اعلام خواهد شد.

مزیت های کاشت ریش و سبیل

یکی از اصلی ترین مزیت های کاشت ریش و سبیل که مردان به آن مبادرت می نمایند جذابیت و زیبایی ظاهری است. هر شخصی می خواهد که ظاهر زیبا و جذاب‌ داشته باشد. پیوند یک ریش مناسب سبب پدید آمدن یک خط ریش مرتب و تمیز می گردد و با ظاهر جذاب و مردانه ، زیبایی چهره اش نیر بیشتر می شود. اجرای این عمل برتری های دیگری هم دار به عنوان مثال اگر در صورت شما جای سوختگی یا لکه‌هایی موجود باشد، می‌توان آنها را در زیر ریش مخفی نمود.
مو های کاشت ریش و سبیل
موهایی که برای کاشت به کار می رود، از پوست سر برداشته می شود که غالبانظیر مو های صورت رشد می نمایند و می توان آن ها را اصلاح نمود.
در برخی موردها، شبیه ترین مو به مو های ریش یا سبیل را می توان در کنار سر و یا در پشت آن یافت. بعد از اجرای کاشت مو، این مو ها همیشگی می مانند.
برای داشتن ظاهری نرمال، در هر کاشت یک و یا دو پیاز مو را پیوند می زنند که به مو های طبیعی خود شخص وابسته است.
از سایر کارهایی که برای حفظ ظاهر نرمال مو ها صورت می پذیرد می توان به گذاشتن با دقت کاشت موها با انحنای درست، پیوند همه پیاز ها در برش های ظریف برای جلوگیری از ایجاد شدن جای زخم و همینطور پخش کردن مو. توجه نمایید که بعد از اجرای این عمل، موهای کاشته شده را نمی توان برای کاشت دوباره به کار برد و اگر شخص در آینده گرفتار طاسی مردانه شود، مو های کم تری توانایی کاشت دارند

بهبود و ترمیم موهای کاشته شده در ریش و سبیل

عمل پیوند ریش و سبیل غالبا با توجه به انتخاب خود شخص، با بی حسی های موضعی و آرام بخش های خوراکی اجرا می گردد. این عمل که بین ۲ تا ۵ ساعت طول می کشد، بدون درد است و شخص در دوره ی استراحت و بهبودیش هم دردی را احساس نمی کند.
تا ۵ روز بعد از اجرای عمل پیوند ریش و سبیل ، پوسته هایی در پیرامون مو های کاشته شده ایجاد می شود و منطقه گیرنده بایست کاملا خشک نگهداری شود.
در روز دوم بعد از کاشت ریش و سبیل ، شخص می تواند از خانه خارج شود و کارهای روزمره اش را از سر بگیرد.
با این حال، برای ۳ تا ۴ روز نخست، ظاهر صورت نشانگر انجام عملی بر روی صورت است. نخ های بخیه ای که برای ناحیه های اهدا کننده به کار رفته حالت جذبی دارند و شخص احتیاجی به مراجعه مجدد به کلینیک یا پزشک برای بخیه کشی ندارد.
مو های پیوند شده تقریبا ۲ هفته ریرش دارند و مجددا بعد از تقریبا ۳ ماه، آغاز به رشد می نمایند که از این زمان به بعد رشد آن ها همیشگی است.
مو های کاشته شده چگونه رشد می کنند؟
مو های کاشته شده نظیر مو های اصلی رشد می کنند. خصوصیت و بافت آن ها نظیر مو های سر می باشد و بعد از رشد می توان آن ها را اصلاح نمود، از ته تراشید و یا بلند کرد. بعد از اجرای کاشت مو، مو های تازه همیشگی هستند و از مو های اصلی شخص قابل تشخیص نیستند.
برای مطمئن شدن از ظاهر نرمال موهای صورت، ضروری است که کاشت ها ها با انحنا و جهت درستی پیوند داده شوند. برای محافظت از پیاز های مو بعد از برداشت آن ها، حمل با دقت آن ها واجب می باشد.