You are currently viewing تاثیر سیگار بر روی موهای کاشته شده

تاثیر سیگار بر روی موهای کاشته شده

تاثیر سیگار بر روی موهای کاشته شده

برای موفقیت در کاشت مو رعایت یکسری نکات و مراقبت های توصیه شده از طرف پزشک متخصص ضروری است.کاشت مو بهترین و موثرترین روش برای بازگردان موهای از دست رفته شما است.ریزش مو یک عامل طبیعی است که در همه افراد میتواند پیش بیاید برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مطالعه مقاله ریزش چند تارمو در روز طبیعی است؟بپردازید. یکی از مهم ترین مسائلی که بیش از کاشت مو و کاشت ابرو و بعد از آن باید مورد اجتناب قرار بگیرد استعمال سیگار و دخانیات است.در ادامه کلینیک رویش سبز بر تاثیر سیگار بر روی موهای کاشته شده به صورت مفصل خواهد پرداخت.

عوارض مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو

پرهیز از سیگار و قلیان و دخانیات بعد از هر کدام از انواع روش های کاشت مو امری واجب و ضروری است.

تاخیر در ترمیم زخم ها

کاهش جریان خون رسانی پوست سر

نازک شدن پوست سر

اختلال در روند رشد موهای پیوند زده

پرهیز های واجب بعد از کاشت مو

استفاده نکردن از روسری یا کلاه به صورت مداوم

تا 2 روز بعد از کاشت در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرید.

پس از کاشت مو پوست سر خود را به هیچ وجه دست نزنید و نخارانید.

از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.

عوارض مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو

تضعیف سیستم ایمنی بدن

مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو باعث میشود که سیستم ایمنی بدن بیمار تضعیف شود و باعث بروز مشکلاتی میشود که برای جلوگیری از این مسائل باید از مصرف دخانیات بپرهیزید.

ایجاد ریزش مو و از بین رفتن فولیکول مو

با مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو این امر باعث میشود فولیکول های مو آسیب ببینند و در نتیجه از بین بروند که در این صورت کاشت مو خراب خواهد شد.سیگار از ترکیباتی ساخته شده است که دچار  بهبود نیافتن زخم ها میشود.

دوام کبودی و تورم پس از کاشت مو

ممکن است بعد از انجام عمل زیبایی پیوند مو تورم و کبودی در ناحیه تحت درمان دیده شود که با مصرف سیگار این عارضه به مدت طولانی باقی خواهد ماند.

بروز عفونت در فولیکول های موی کاشته شده

استعمال سیگار بعد از کاشت مو میتواند باعث بروز عفونت در فولیکول های مو شود زیرا با مصرف آنها زخم های ایجاد شده بر روی سر دیرتر بهبود خواهد یافت.امکان بروز عفونت در قسمت های کاشت مو بیشتر میشود.در آخر شما عزیزان را به مطالعه مقاله مراقبت های بعد از کاشت مو دعوت مینماییم.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید