You are currently viewing مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت

مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت

مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت

برای گرفتن مجوز و تایید شدن از سوی وزارت بهداشت کلینیک کاشت مو باید نکاتی را رعایت کرده باشد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت ، اما قبل از آن زمانی که فرد متقاضی برای کاشت مو درتهران و یا کاشت ابرو در تهران یا سایر شهرها به مراکز معتبر در این زمینه مراجعه می کند در وهله اول باید  با رزومه و سابقه خوبی رو به رو شود و اعتماد فرد برای انجام این عمل جلب شود به همین خاطر از پزشکان و متخصصان با تجربه ماهردر این زمینه استفاده می شود .در ادامه بیشتر به مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت میپردازیم.

کاشت مو

همانطور که مطلع هستید انجام کاشت مو عمل بسیار حساس و مهمی بوده که برای داشتن نتیجه خوب و قابل قبول با تراکم بالا و طبیعی باید از ابزار ها و دستگاه های استاندارد و بروز استفاده شود و از همه مهم تر تراکم کاشت مو و نتیجه کاملا به مهارت پزشک متخصص بستگی دارد زیرا اگر پزشک از مهارت ، تجربه و دانش خوبی برخوردار نباشد ، نتیجه مطلوبی برای فرد به همراه نخواهد داشت و تاثیر بدی بر روحیه فرد متقاضی خواهد گذاشت .همچنین شما عزیزان میتوانید به مطالعه مقاله 10 نکته مهم قبل از کاشت مو که باید بدانیم ، بپردازید.

رعایت نکات  بهداشتی

برای اینکه یک کلینیک مجوز های لازم را از سوی وزارت بهداشت دریافت کند نکاتی را باید رعایت کند به عنوان مثال نور داخل کلینیک باید طبیعی و اندازه باشد ، باید تمامی اصول حفاظتی و پیشگیرانه در زمینه آتش سوزی و … رعایت شده باشد و آمادگی کامل دربرابر حادثه میسر باشد ، باید تمامی بخش ها استریل و ضدعفونی باشد و در حین انجام عمل ها وحتی شرایط معمول باید بهداشت فردی توسط پزشک متخصص و تمامی افراد رعایت شود و از نکات بهداشتی پیروی کنند ، تمامی وسایل ، فضا و به طور کلی تمامی بخش ها باید استریل و ضدعفونی باشد .

اتاق انتظار مراجعان

مبلمانی که در کلینیک برای مراجعینی که در حالت انتظار به سر می برند استفاده می شود باید از رویه ی قابل شستشو و ضد حریق برخوردار باشد و هوای کلینیک نیز باید به صورت دائم در جریان باشد .

پزشک متخصص

نکته دیگری که بسیار مهم نیز میباشد پزشک متخصص حاضر در کلینیک است ، برای مجوز گرفتن و زیر نظر وزارت بهداشت رفتن کلینیک سابقه و مدرک پزشک مورد بررسی قرار گرفته می شود به طوری که پزشک باید حداقل 10 سال سابقه و مدرک او در زمینه hair transplant تایید شود .

 بازدید از نمونه کارهای کلینیک

نکته دیگری که اهمیت بالایی برخوردار است  این مسئله است که باید برای افراد مراجعه کننده دکتر متخصص نمونه کارها که به صورت عکس هایی که قبل و بعد از عمل از عمل از فرد متقاضی کرفته شده است ارائه بشود و فرد نمونه کارهای کلینیک و دکتر متخصص را ببیند این نکته نیز مهم بوده که باید حداقل 10 عکس از قبل و بعد عمل ها ارائه شود .

گواهی پزشکی

قرار گرفتن گواهی پزشک در کلینیک کاشت مو ، این مسئله نیز مهم بوده و یکی از استاندارد هایی بوده که وزارت بهداشت به آن توجه می کند گواهی اتمام دوره های تخصص پزشک در زمینه hair transplant  حتما باید بر روی دیوار و یا جایی که در معرض دید عموم باشد جای گرفته باشد .

وسایل پزشک

همانطور که در بالا اشاره کوتاهی به این موضوع داشتیم روپوش و دستان و وسایل پزشک متخصص و تیم پزشک باید به صورت مرتب ضدعفونی و تمیز شود و برای معاینه و … از دستکش های مخصوص ماسک و تجهیزات مخصوص و ضدعفونی و استریل استفاده شود.

محیط کلینیک

محیط کلینیک نیز باید محیطی آرام باشد اگر پنجره با منظره ای رو به بیرون نبود از تابو هایی با مناظر آرامش بخش می توان استفاده کرد ، هوا نیز باید توسط دستگاه های تصویه هوا دائما در حال تصویه شدن و در جریان باشد . از دیگر نکاتی که می توان به آن اشاره کرد قرار دادن عکس های قبل و بعد از عمل متقاضیانی است که نتیجه قابل قبول و خوبی در کلینیک کاشت مو مورد نظر گرفته اند . تمامی این نکات باعث می شود که فرد مراجعه کننده احساس آرامش بیشتری داشته باشد .

میتوان به مراکز زیر نظر وزارت بهداشت اعتماد کرد ؟

و اما سوالی که برای اغلب متقاضیان که قصد کاشت مو را دارند پیش می آید این است که آیا می توان به مراکز یا کلینیک های کاشت مو که زیر نظر وزارت بهداشت هستند و فعالیت می کنند اعتماد کرد؟ باید در جواب این سوال گفت که مراکزی که زیر نظر وزارت بهداشت هستند و فعالیت می کنند به صورت مکرر چک و بررسی میشوند و در صورتی که یکی از مواردی که به آنها اشاره شد اجرا نشود و به آن عمل نشود مرکز از پوشش وزارت بهداشت در آمده.کلینیک رویش سبز جز یکی از قدیمی ترین کلینیک کاشت مو است که کاملا زیر نظر وزارت بهداشت کار میکند.

این پست دارای 8 نظر است

 1. صغرا

  برادر شوهرم توی کلینیک شما کاشت مو انجام داده راضیه

  1. خاطره شامقلی

   سلام. چقدر خوب که از کار ما راضی هستید .

 2. محمد

  از کجا بفهمیم نمونه کاری که میزارند جلومون واقعا کار خودشونه یا با فتوشاپ درست کردند.

  1. خاطره شامقلی

   سلام با کمی پرس و جو در گوگل و دیدن تصاویر میتوانید متوجه واقعی بودن کار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید