You are currently viewing انواع رنگ پوست

انواع رنگ پوست

انواع رنگ پوست

انواع رنگ پوست در حالت کلی شامل 6 تایپ است که عامل های مختلفی در این زمینه تاثیرگذار هستند.یکی از نکات مهم در هنگام لباس پوشیدن و آرایش کردن توجه به رنگ پوست است.در ادامه کلینیک رویش سبز به انواع رنگ های  پوست خواهد پرداخت.

انواع تناژ رنگ پوست

تناژ سرد

تناژ گرم

تناژ طبیعی و خنثی

انواع رنگ پوست

پوست سفید

رنگ پوست قبل از قرارگرفتن نور خورشید کاملا روشن و سفید است. این نوع رنگ پوست هرگز برنز نمیشوند و فقط بر اثر سوختگی پوسته پوسته میشوند.افراد دارای این رنگ پوست بیشتر در مناطق سردسیر زندگی میکنند.

پوست سبزه رنگ

برخی از افراد رنگ پوستشان متمایل به رنگ زیتونی است.افراد سبزه رنگ مو تیره دارند.رنگ سبزه از ترکیب رنگدانه های قهوه ای  و زرد است.

پوست گندمی  رنگ

پوست گندمی رنگ حاوی رنگدانه های ملانین بیشتری است .همیشه متخصصین توصیه کرده اند که برای مراقبت از پوست از کرم های ضدآفتاب استفاده نمایید.این نوع افراد به ندرت دچار آفتاب سوختگی میشوند.در این افراد عملیات برنزه شدن راحت تر انجام میشود.

پوست قهوه ای تیره

رنگ پوست قبل از اینکه در معرض نور آفتاب قهوه ای شود. به صورت طبیعی مو و چشم ها قهوه ای تیره رو به مشکی است. این نوع افراد در برابر نور مستقیم خورشید هرگز دغدغه لک شدگی و سوختگی را ندارند و به راحتی برنز میشوند.برخی از این افراد دارای موهای فر هستند که در مقاله ترمیم موهای فر به صورت مفصل به این موضوع پرداخته ایم.

عامل های تاثیرگذار در ایجاد رنگ پوست

جهش های ژنتیکی

جنسیت یکی از عوامل مهم است زیرا پوست زنان نسبت به مردان روشن تر است.

عامل های محیطی

محیط و محلی که شما در آن زندگی میکنید بسیار در ایجاد رنگ پوست شما تاثیرگذار است.

در پیر شدن صورن رنگ پوست تاثیرگذار است؟

افرادی که رنگ پوستشان سفید است،به دلیل حساسیتی که پوست صورت این افراد دارند بیشتر درگیر چین و چروک در صورتشان میشوند و به دلیل اینکه نوع رنگ پوست،رنگدانه کمتری برای محافظت از خود دارند.بنابراین پوست های سفید رنگ زودتر پوستشان پیر میشود.در ادامه شما عزیزان میتوانید به مطالعه مقاله انواع نژاد مو بپردازید.

 

دیدگاهتان را بنویسید