You are currently viewing علت ریزش مو در دوران بارداری

علت ریزش مو در دوران بارداری

علت ریزش مو در دوران بارداری

در هنگام بارداری  در کنار لذت ها مشکلات زیادی همراه خانم ها است مخصوصا در آن شرایط حساس که بسیاری از مشکلات رخ میدهد.ممکن است شما شنیده باشید که خانم های باردار در بیشتر مواقع موهایشان ضخیم و کلفت میشود اما باید بدانید که هر فردی با فرد دیگر کاملا متفاوت است و لزوما همه افراد مثل هم نیستند. در ادامه بیشتر به علت ریزش مو در زنان باردار میپردازیم.همچنین شما عزیزان میتوانید به مطالعه مقاله اشتباهات رایج مراقبت از مو بپردازید.

علت ریزش مو روزانه

برای خیلی از افراد طبیعی است که پیش بیاید ریزش چند تار مو در روز طبیعی است ؟ ریزش مو به صورت روزانه امری عادی است .و هم مردان و هم زنان به صورت متوسطه روزانه ۵۰ تا ۱۰۰  تار مو از دست میدهند . این ریزش مو بیشتر در هنگام شستشو و شانه کردن اتفاق می افتد. اما ریزش مو دوران بارداری با ریزش مو روزانه فرق دارد.بسیاری از بانوان در این دوران به دلیل تغییرات هورمونی ،موهای ضخیمی دارند و این بانوان دچار ریزش مو نمی‌شوند . اما این موضوع راجب همه بانوان صدق نمیکند به  دلیل عوامل مختلفی که وجود دارد .همچنین ر ادامه شما را به مطالعه مقاله دلیل ریزش ابرو در دوران اولیه مو دعوت مینماییم.

ریزش مو در زنان باردار

علت های ریزش مو

▪️بارداری

▪️زایمان

▪️شیردهی

▪️تصادف

▪️تاثیرات هورمونی

▪️قرص های ضد بارداری

▪️کاهش وزن ناگهانی

▪️شوک عاطفی ناگهانی

▪️عدم تعادل تیروئید

▪️سقط جنین

▪️کمبود ویتامین

▪️شیمی درمانی

▪️کمبود آهن و کم خونی

تغییرات هورمونی

یکی از دلایل عمده تغییرات هورمونی ، تغییر در استحکام و رشد مو ها است . نوسان هورمون ها باعث وجود وقفه در چرخه عادی رشد مو میشود. ریزش مو به دلیل تغییرات هورمونی ممکن است سریع رخ ندهد و چند ماه زمان ببرد تا متوجه سست شدن آن شوید ، در سه ماه اول بارداری به دلیل فشارهایی که بدن تحمل میکند و تعادل هورمون ها بهم میریزد برای حمایت کودک ،مقدار از دست رفتن مو بیشتر میشود.

تغذیه نامناسب

تغذیه نامناسب در دوران بارداری میتواند باعث ریزش مو شود . در سه ماه اول بارداری که برخی از خانم ها دچار حالت تهوع میشوند وهمین استفراغ  باعث کم شدن ویتامین ها و ضعیف شدن بدن میشود . با وجود تغذیه مناسب اگر نتوانید این ویتامین ها را تامین کنید باعث بروز ریزش مو میشود .

ژنتیک

یکی دیگر از علت ها ژنتیک است که بسیار مهم است و اگر مادر شما در هنگام بارداری دچار ریزش مو شده است مطمنن شما هم دچار ریزش مو میشوید.در ادامه شما عزیزان میتوانید به مطالعه مقاله تاثیر شامپو بر ریزش مو بپردازید.

ریزش مو در زنان باردار

در این هنگام این سوال پیش میاید که چه کسانی بیشتر به ریزش مو دچار میشوند؟

خانم هایی که از موهای ضخیم و موج دار و بلند برخوردار هستند در برابر خانم هایی که از موهای نازک برخوردارند دچار کم پشت شدن موی بیشتری در دوران بارداری میشوند.

در این مقاله به تمام نکات اساسی در مورد علت ریزش مو در زنان باردار پرداخته ایم . چنانچه شما عزیزان در این باره سوالی دارید . مشاوران کلینیک رویش سبز تمام وقت آماده پاسخگویی خدمت شما عزیزان هستند .شما عزیزان را به مطالعه مقاله ریزش مو در دوران کرونا دعوت میکنیم .

 

این پست دارای 13 نظر است

 1. سهیلا

  ممنونم از مطالب مفیدتون ممکنه مقاله ای برای درمارن ریزش مو بنویسید؟

  1. خاطره شامقلی

   سلام مقاله علت و درمان ریزش مو را به پیشنهاد شما نوشته ایم و در سایت قرار داده ایم.

 2. Pari

  من اوایل بارداریمه و دچار ریزش مو شدم چیکار باید کنم

  1. خاطره شامقلی

   سلام ریزش مو در دوران بارداری و حتی پس از دوران بارداری امری کاملا طبیعی است و نیاز به درمان خاصی ندارد .

 3. مائده

  من دوران بارداری و تموم شده ولی هنوز موهام می‌ریزه باید چیکار کنم .؟

  1. خاطره شامقلی

   سلام بهتر است کمی مراقب موهایتان باشید و به صورت دائمی سشوار نکشید . از رنگ کردن مداوم دست بکشید و کمی ماساژ سر را ادامه بدهید .جای نگرانی نیست ریزش موها متوقف میشود .

دیدگاهتان را بنویسید