You are currently viewing تاثیر رژیم بر ریزش مو

تاثیر رژیم بر ریزش مو

تاثیر رژیم بر ریزش مو

تاثیر رژیم بر ریزش مو یکی از نکات مهم است که افراد زمانی که میخواهند به رژیم غذایی و کاهش وزن بپردازند، باید به آن توجه کنند. جلوگیری از ریزش مو یکی از نگرانی ها و دغدغه های افراد است که نیاز به کاهش وزن دارند.مقدار محدود ریزش مو در روز طبیعی است.همه افراد در طی روز 50 الی 100 تار مو از دست میدهند که کاملا این امر طبیعی است.در ادامه شما عزیزان را به مطالعه مقاله ریزش چند تار مو در روز طبیعی است ؟ دعوت مینماییم.

رژیم غذایی

رژیم غذایی می‌تواند به کاهش وزن و بروز اعتماد بنفس کمک کند. اما باید در نظر داشته باشید که شایع ترین دلیل ریزش مو ،کمبود مواد مغذی است. هر روشی قاعده و قانون مخصوصی دارد،کلینیک رویش سبز معتقد است که رژیم غذایی اگر اشتباه اجرا شود میتواند عواقب بدی برای بدن و ریزش مو داشته باشد.رژیم نادرست غذایی علاوه بر ریزش مو منجر به ضعف بینایی، فشارهای عصبی و مشکلات فشار خون می‌شود.

دلایل ریزش مو زنان و مردان

ریزش مو در زنان و مردان طبیعی است اما دلایل وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها میپردازیم:
استرس
عفونت های قارچی
تغذیه نادرست و کمبود ویتامین
افزایش سن
بارداری (در هنگام بارداری در کنار لذت ها مشکلات زیادی همراه خانم ها است مخصوصا در آن شرایط حساس که بسیاری از مشکلات رخ میدهد.ممکن است شما شنیده باشید که خانم های باردار در بیشتر مواقع موهایشان ضخیم و کلفت میشود اما باید بدانید که هر فردی با فرد دیگر کاملا متفاوت است و لزوما همه افراد مثل هم نیستند. در مقاله علت ریزش مو در دوران بارداری به صورت مفصل به این موضوع پرداخته ایم.)

تقویت مو و پیشگیری از ریزش مو

مصرف پروتئین

پروتئین یکی از مهم ترین مواد آلی برای سلامتی بدن و مو هستند. پروتئین شامل گوشت،تخم مرغ،لبنیات و … است.

کاهش استرس

همانگونه که گفته شد استرس یکی دیگر از عوامل مهم ریزش مو است،بنابراین برای پیشگیری از ریزش باید به کنترل استرس بپردازید.

مصرف آهن

آهن برای رویش مو بسیار ضروری است. آهن شامل گوشت قرمز،عدس،جیگر و… است.

دیدگاهتان را بنویسید