You are currently viewing تاثیر عفونت های پوستی بر ریزش مو

تاثیر عفونت های پوستی بر ریزش مو

تاثیر عفونت های پوستی بر ریزش مو

تاثیر عفونت های پوستی بر ریزش مو جز عامل های مهمی است که بیشتر مواقع نادیده گرفته میشود.در حالت طبیعی مقداری قارچ بر روی سطح پوست ما زندگی میکنند که منجر به بروز بیماری یا مشکل خاصی نمیشود.اما اگر رشد کنند –شاهد بروز عفونت های قارچی بر روی سر خواهیم بود. موها عضوی از بدن هستند که همیشه در معرض عامل های محیطی و بیرونی قرار میگیرند. مو یکی از ارگان های بسیار مهم در بدن است که نقش زیادی در زیبایی دارد. بدن انسان برای حفظ سلامت موها و رویش موهای جدید نیازمند ویتامین،پروتئین و … است.درمقاله بیماری های شایع مو به صورت کامل نسبت به این موضوع پرداخته ایم.

عفونت های پوستی تاثیرگذار بر ریزش مو

پسوریازیس

به واسطه پسوریازیس سلول های پوست سریع تر از آنچه که باید باشند-رشد میکنند و باعث ضخیم شدن سلول های پوستی سر میشوند.با توجه به تحقیقات متخصصین کلینیک رویش سبز– تکثیر سلول های ثابت باعث ریزش مو و آسیب دیدگی فولیکول مو میشود.

قارچ

از دیگر عوامل مهم بر ریزش مو قارچ سر است. این بیماری که بیشتر کودکان را درگیر میکند.بسیار فراگیر است. خارش پوست سر و قرمزی به صورت دایره ای یکی از علائم عفونت قارچی است. از علائم و نشانه های عفونت قارچی عبارتند از: تکه تکه شدن پوست سر- نرم و سفید شدن برخی از قسمت های کف سر-بروز جوش های سفید و چرکی

عفونت فولیکول

عفونت فولیکول باعث بروز التهاب و تحریک فولیکول های مو میشود.از علائم عفونت فولیکول های مو عبارتند از: جوش و خارش- قرمزی پوست سر

در صورتی که ریزش مو به علت عفونت فولیکول باشد با مراجعه به پزشک متخصص به درمان خواهید پرداخت.

آفتاب سوختگی

مو سر شما را در برابر اشعه مضر خورشید محافظت میکند. اما اگر دچار ریزش مو شده باشید یا موهای نازکی داشته باشید. اشعه خورشید قابلیت آسیب رسانی  به فولیکول های مو شما را دارد. در این صورت آفتاب سوختگی باعث بروز زخم و سلول های پیش سرطانی میشود که  از عفونت های موثر بر ریزش مو شناخته شده است.در آخر شما عزیزان را به مطالعه مقاله ریزش چند تار مو در روز طبیعی است ؟ دعوت مینماییم.

دیدگاهتان را بنویسید