You are currently viewing دلایل ریزش مو بعد از کاشت مو

دلایل ریزش مو بعد از کاشت مو

دلایل ریزش مو بعد از کاشت مو

ریزش مو بعد از کاشت مو ،جزء یکی از عوارض شایع بعد از پیوند مو طبیعی است. در بیشتر افرادی که پیوند مو انجام میدهند، این اتفاق رخ میدهد.موهای کاشته شده از روز اول که پانسمان سر شما باز میشود حدود یک الی دو میلی متر شروع به رشد میکنند و تا حدود بیست روز ادامه پیدا می‌کند.در ادامه کلینیک رویش سبز به صورت مفصل در مورد دلایل ریزش مو بعد از کاشت مو میپردازد.

علت ریزش مو بعد از کاشت مو

ریزش مو معمولا حدود بیست روز بعد از کاشت مو طبیعی رخ میدهد، در حالی که فقط ساقه های مو دچار ریزش میشوند. بلکه فولیکول های مو در زیر پوست محکم شده است و احتمال ریزش مو همراه با ریشه بسیار کم است.جالب است بدانید هر چه قدر ریزش مو در این دوران بیشتر و شدید تر باشد ،احتمال اینکه بعدا تراکم مو افزایش یابد،بیشتر است.نکته بسیار مهمی که باید شما عزیزان به رعایت آن بپردازید موضوع مراقبت های بعد از کاشت مو است که با رعایت نکات بهداشتی باید به تقویت پوست و موی سر خود بپردازید تا از بروز دائمی ریزش جلوگیری نمایید.بنابراین همانگونه که در مقاله های قبل اشاره کرده ایم، موها دارای یک چرخه رشد هستند که به سه مرحله تقسیم میشوند:مرحله رشد_مرحله انتقال _مرحله استراحت.

عامل های مهم ریزش مو

قطع جریان خون رسانی به فولیکول ها
تماس فولیکول های مو با ماده های بی حس کننده

روش های کاهش ریزش مو پس از کاشت مو

سن مناسب
تغذیه مناسب و برنامه غذایی سالم(در ادامه برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مطالعه مقاله بعد از کاشت مو چه بخوریم؟ بپردازید.)
استفاده از ویتامین ها و مواد تقویت کننده
به صورت درست خوابیدن
مراقبت از مو هنگام شستن
کاهش استرس و اضطراب و تنش های عصبی

در آخر شما را با مطالعه مقاله دلایل ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو دعوت مینماییم.

دیدگاهتان را بنویسید