You are currently viewing تفاوت پروتز مو با کاشت مو

تفاوت پروتز مو با کاشت مو

تفاوت پروتز مو با کاشت مو

در این مقاله کلینیک رویش سبز به تفاوت پروتز مو با کاشت مو خواهد پرداخت.پروتز مو به دلیل هزینه کمتر و فوری بودن آن نسبت به کاشت مو طرفداران بیشتری پیدا کرده است.امروزه روش های زیادی برای جبران ریزش مو و رویش مو وجود دارد.پر پشتی موهای سر یکی از عوامل زیبایی محسوب میشود و زیبایی ارتباط مستقیمی با اعتماد بنفس دارد.پروتز مو شیوه نوینی است که با اتصال پروتز مو روی سر انجام میشود.

پروتز مو بهتر است یا کاشت مو

با توجه به این موضوع که کاشت مو هزینه بیشتری دارد و احتیاج به تحمل جراحی و دوران درمان دارد، شاید خیلی از افراد پروتز مو را جایگزین کاشت مو کنند. اما با توجه به هزینه کمتر ،باید هر سال با ترمیم و جایگزینی آنها اقدام نمایید.بنابراین هزینه پروتز مو در طول عمر بیشتر از هزینه کاشت مو میشود.
موی انسان با ریزش طبیعی خود امکان رشد موی جدید و تجدید قوای پوست سر را میدهد.این امکان را پروتز مو از پوست سر شما میگیرد در نتیجه باعث چربی پوست سر زیر پروتز مو میشود و همین امر باعث به وجود آمدن حساسیت پوستی و خارش سر میشود.
بعد از گذشت چند ماه از کاشت مو ، موهای کاشته شده رشد می‌کنند و عوارض دوران تفاهت بعد از ۱۰ روز ناپدید خواهد شد.بنابراین در صورتی که شرایط انجام کاشت مو برای فرد وجود داشته باشد،این عمل توصیه می‌شود،چون کاشت مو نسبت به پروتز مو بسیار مقرون به‌ صرفه تر است و عوارض کمتری دارد.در ادامه برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مطالعه مقاله سن مناسب کاشت مو چه زمانی است بپردازید.

آیا پروتز مو هر روز باید برداشته و تمیز شود؟

خیر،مدلهایی که با چسب مخصوص به سر متصل میشوند،میتوانند به مدت بیست روز روی سر بمانند.این زمان بستگی به نوع مواد و کیفیت دارد.بعد از هر مدت زمانی پروتز برداشته باید شود و چسب تمیز مورد استفاده قرار بگیرد.همچنین اینکار باید در کلینیک پوست و مو به صورت کاملا بهداشتی و حرفه ای انجام شود.در آخر برای اطلاعات بیشتر شما را به مطالعه مقاله میکرواسکالپ سر دعوت مینماییم.

دیدگاهتان را بنویسید