You are currently viewing آیا موهای کاشته شده میریزد؟

آیا موهای کاشته شده میریزد؟

آیا موهای کاشته شده میریزد؟

کاشت مو یکی از حساس ترین فعالیت های زیبایی است و ممکن است هر شخص یکبار یا دوبار کاشت مو انجام دهد به همین خاطر حساسیت های زیادی نسبت به این پیوند صورت گرفته است . بهترین روش برای از بین بردن کم پشتی مو ، کاشت مو است .یکی از سوال هایی که زیاد مطرح میشود این است که عمر کاشت مو چقدر است ؟

کاشت مو یک روش جراحی است که در آن فولیکول های مو را از ناحیه مقاوم برداشته و در قسمت های کم پشت پیوند میدهد .

این سوال برای خیلی از افراد پیش می آید که آیا موهای کاشته شده میریزد ؟

در این باره باید خدمت شما عزیزان عرض کرد که ریزش مو بعد از کاشت مو یکی از موضوعاتی است که بسیاری از افراد نگرانی های خاصی نسبت به این مسائل دارند در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت .

ریزش مو بعد از کاشت مو

همانطور که گفته شد بعد از انجام عمل کاشت مو شما با عوارضی مواجهه میشوید که جای نگرانی ندارد و این عوارض رفع خواهد شد . ریزش مو بعد از کاشت مو یکی  از عوارض طبیعی است که جای نگرانی ندارد.همچنین شما میتوانید به مطالعه مقاله درمان ریزش موی صورت بپردازید.

چرخه رشد مو چیست و آیا موها به صورت طبیعی میریزند ؟

موی انسان دارای چرخه رشد میباشد که این مراحل شامل آناژن ، کاتاژن و تلوژن می باشد . آناژن به عنوان فاز فعال مو شناخته شده است . کاتاژن که به مرحله انتقالی شاخته شده است . تلوژن که به مرحله استراحت معروف است و بیشترین ریزش مو در این مرحله صورت میگیرد .

فرایند ریزش مو چگونه است ؟

به صورت کلی هنگامی که مو به صورت طبیعی دچار ریزش شود بعد از گذشت مدتی و درست در همان ناحیه ، موی جدید رشد میکند .

افرادی که دچار ریزش مو میشوند و گرفتار کم پشتی موی خود در برخی از نواحی سر شده اند ، کاملا مشخص است که مشکلی در رویش مو وجود دارد .

دوره ریزش مو بعد از کاشت مو

ریزش موها بعد از کاشت مو اتفاقی طبیعی است . موها در 20 روز اول جدود یک تا دو میلیمتر رشد خواهد کرد و بین 20 الی 35 روز نزدیک به 80 درصد موها ریزش دارند .این اتفاق در همه افراد بعد از کاشت مو صورت میگیرد به استثنایی افرادی که ریزش موی آنها به 80 درصد نمیرسد و به 40 الی 60 درصد ختم میشود.

رویش مو

بعد از کاشت مو ، موها به مدت 90 الی 120 روز باید در حال استراحت باشند و بعد از سه الی چهار ماه رشد دائمی موها آغاز میشود.

آیا میتوانیم  ریزش مو بعد از کاشت مو را کاهش دهیم ؟

با انجام یکسری نکات میتوانیم تا حدودی از ریزش مو بعد کاشت مو جلوگیری کنم .

از محلول ماینوکسیدیل که باعث افزایش رشد مو و ضخامت مو میشود استفاده کنید .

تا دو هفته بعد از کاشت مو در معرض نور مستقیم خورشید نباشید و هنگام خروج از خانه حتما از کلاه استفاده کنید . در آخرم بهتر است قبل از انجام کاشت مو از دکتر خود راجب بهترین فصل کاشت مو مشاوره بگیرید.

از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید .

از مصرف الکل خودداری کنید.

به شما عزیزانی که نیازمند مشاوره هستید باید عرض کنیم که مشاوران کلینیک رویش سبز تمام وقت آماده پاسخگویی خدمت شما عزیزان هستند .

این پست دارای 6 نظر است

 1. Soroush

  بعد از کاشت سیگار کشیدن میتونه موجب پس زدن کاشت مو بشه ؟

  1. خاطره شامقلی

   سلام بله توصیه بیشتر متخصصین این است تا مدتی بعد از کاشت مو حدودا دو هفته سیگار نکشید.

 2. Mehraneh

  همسر من مدتی هست که دچار ریزش مو شده چند نفر از نزدیکانمون میگن بخاطر مصرف الکل میخواستم بدونم واقعا ریزش مو ربطی به مصرف الکل داره ؟

  1. خاطره شامقلی

   سلام پیشنهاد ما برای کسانی که مو میکارند این است که تا جای که میتوانند کمتر از الکل استفاده کنند
   موهای شوهر شما کاشته ؟

 3. مهناز

  همسر من مدتی هست که دچار ریزش مو شده چند نفر از نزدیکانمون میگن بخاطر مصرف الکل میخواستم بدونم واقعا ریزش مو ربطی به مصرف الکل داره ؟

  1. خاطره شامقلی

   سلام پیشنهاد ما برای کسانی که مو میکارند این است که تا جای که میتوانند کمتر از الکل استفاده کنند
   موهای شوهر شما کاشته ؟

دیدگاهتان را بنویسید