You are currently viewing ورم بعد از کاشت مو چیست؟

ورم بعد از کاشت مو چیست؟

ورم بعد از کاشت مو چیست؟

کاشت موی سر به عنوان یکی از بهترین و موثرترین روش های درمان ریزش مو و از بین بردن طاسی سر شناخته میشود.کاشت مو در دسته عمل زیبایی قرار دارد و بیمار بعد از اتمام جلسه درمان ممکن است با برخی عوارض روبه رو شود.
بعد از انجام کاشت مو مقداری تورم در نواحی پوست سر،اطراف چشم و پیشانی رخ می دهد که این موضوع جای نگرانی ندارد.اکنون این سوال مطرح میشود که ورم بعد از کاشت مو چیست؟عوارض آن چیست؟تورم بعد از کاشت مو بسیار شایع است و معمولا قسمت پیشانی را درگیر میکند به صورتی که زندگی فرد تا چند روز مختل میشود.راهکارهای متفاوتی وجود دارد که به کاهش تورم بعد از کاشت کمک میکند.همچنین میتوانید به مطالعه مقاله بعد از کاشت مو چه بخوریم؟ بپردازیم.

دلایل ایجاد تورم

تزریق سرم حین جراحی

در حین جراحی کاشت مو ، برای شکاف راحت پیاز های مو بعد از تزریق بی حسی موضعی ،مقداری سرم به پوست سر تزریق میشود.بعد از انجام جراحی به دلیل خارج نشدن سرم،ورم بعد از کاشت مو اتفاق می افتد.در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مطالعه مقاله بی حسی درموجت بپردازید.

فرایند جراحی

یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد تورم بعد از کاشت مو،فرایند جراحی کاشت مو است.در هنگام انجام کاشت مو شکاف ها و سوراخ هایی به وجود می آید،این شکاف ها باعث بروز زخم میشود و بدن برای ترمیم تلاش میکند و این شکل بهبود به صورت تورم رخ میدهد.

آیا تورم بعد از کاشت مو طبیعی است؟

تورم واکنش طبیعی بدن است.این نوع عوارض ها نشانه بهبودی است بنابراین جای نگرانی وجود ندارد زیرا بدن به صورت طبیعی به ترمیم میپردازد.پس میتوان گفت تورم آغاز فرایند بهبودی است.برخی از افراد با دیدن این عوارض دچار اضطراب میشوند و در حالی که بعد از یک یا دو هفته خود به خود برطرف میشود.در آخر برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مطالعه مقاله ورم چشم بعد از کاشت ابرو بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید